Na Masarykově náměstí v Ostravě už zase stojí živý vánoční strom

Vánoční stomeček. Foto: Ostravské výstavy

Po necelých dvou dnech od pokácení vánočního stromu se po Masarykově náměstí v Ostravě rozhlíží jeho zatím nenazdobený náhradník. Desetimetrový smrk ztepilý dostal svou příležitost poté, co musel být původní strom z důvodu dvoumetrové praskliny ve svém kmeni z bezpečnostních důvodů bezodkladně skácen.

Smrk ztepilý dodaly pro Ostravské Vánoce opět Ostravské městské lesy a zeleň, s.r.o. “Málokdo z veřejnosti si uvědomí, že je potřeba při produkci takové akce myslet i na plán B ohledně stromu. My jsme na to byli naštěstí připraveni a v záloze jsme už při výběru měli právě tento náhradní strom, který rostl hned vedle smrku původního,” vysvětluje za realizátora jednatel výstaviště Černá louka, s.r.o. Jan Šumbera.

Strom byl na stejné místo na Masarykově náměstí usazen v dnešních dopoledních hodinách a nyní bude čekat na vánoční výzdobu. “Dodavatelskou firmu jsme kontaktovali neprodleně po zjištění, že bude potřeba strom znovu nazdobit, nicméně z kapacitních důvodů budou moct odborní pracovníci instalovat osvětlení až po tomto víkendu,” upřesňuje Šumbera. Vánoční strom se tak na Masarykově náměstí znovu rozzáří zřejmě v pondělí 13. prosince. “Instalaci osvětlení totiž může v krajním případě zkomplikovat ještě nepříznivé počasí,” uzavírá Jan Šumbera.

(nm)