Na konci dubna ovládne Dolní Vítkovice 6. ročník mezinárodního festivalu jógy

Poslední dubnový víkend, dnech 27.–30. 4. 2017, se v Dolních Vítkovicích uskuteční mezinárodní festival jógy Yoga & Dance Spring Festival Ostrava. Vedle zkušených lektorů jógy z Ostravy i celé republiky se festivalu zúčastní řada zahraničních hostů z Evropy i ze zámoří.

Z New Yorku přijede Ruth Lauer Manenti – známá Jivamukti Yoga teacher. Z Kapského města (JAR) zavítají do Ostravy Jay Mac a Misch McNamara, kteří s sebou přivezou také svůj snímek „What is Real?“, který bude mít na Y&D Spring Festivalu svou českou premiéru! Přednáškové části vévodí přední česká psychosomatička MUDr. Jarmila Klímová a Karel Kostka, Ph.D., který promluví o obecné teorii vědomí, času, prostoru a bytí.
Během čtyř dní čeká návštěvníky v šesti sálech industriální oblasti na šest desítek lekcí
jógy různých stylů, od pomalých cvičení až po dynamické lekce určené širokému spektru
účastníků, od začátečníků po pokročilé, mužům, ženám i dětem všeho věku. Mimo to budouv rámci festivalu připraveny různorodé zajímavé přednášky na témata související s jógou, energií, životem a radostí z něj, dále pak hodiny meditace, ukázky a lekce orientálního a afrického tance, hraní a zpěvu a mnoho dalšího.
Generálním partnerem akce je Česká průmyslová zdravotní pojišťovna, jejíž klienti
mohou využít výrazných slev na vstupném. Záštitu nad festivalem převzal primátor města
Ostravy Ing. Tomáš Macura a hejtman Moravskoslezského kraje prof. Ivo Vondrák.
Více informací na www.jogafestival.cz nebo na www.facebook.com/jogafestivalcz.

(nm), KP