Moravskoslezští hasiči zasahovali ve čtvrtek ráno u deseti nehod kvůli počasí

U deseti nehod osobních automobilů – zřejmě kvůli kluzké vozovce – zasahovaly jednotky profesionálních hasičů (HZS MSK) ve čtvrtek 21.1.2021 ráno, když k nim vyjížděly v časovém rozmezí mezi šestou a devátou hodinou ranní. Většinou se obešly bez zranění.

V Klimkovicích (okres Ostrava-město) v Olbramické ulici museli hasiči vytahovat ve čtvrtek ráno osobní automobil Opel z hlubokého příkopu a zahradního plotu zpět na silnici, a to hydraulickou rukou vyprošťovacího speciálu Tatra 815 Omars (ze stanice HZS Moravskoslezského kraje Ostrava-Zábřeh). Dvoučlenná posádka vyvázla bez zranění, auto bylo s ní schopno odjet po vyproštění – do nejbližší opravny.

V „kluzké“ Olbramické ulici se během půlhodiny stala i druhá nehoda, osobní automobil skončil na střeše v lesíku asi půl kilometru od první události.

Hned tři samostatné nehody osobních automobilů se staly v Třanovicích (okres Frýdek-Místek), další dvě v Palkovicích a Bruzovicích ve stejném okrese. K nehodě jely dvě jednotky hasičů z Hlučína (HZS MSK a SDH) do Vřesiny na Opavsku, další ranní nehody, kde zasahovali hasiči, se staly v Ostravě-Vítkovicích na křižovatce Erbenovy a Lidické ulice a v Bohumíně-Vrbici (okres Karviná) v Ostravské ulici.

(ab)