Minely a zahozené tutovky: Baník – Sparta 0:3

Foto zdroj: FC Baník Ostrava

Dvě velké chyby v defenzivě a několik velkých promarněných šancí rozhodly o tom, že si Slezané připsali na konto další domácí porážku. Baník podlehl Spartě 0:3.

Po zajímavém vstupu do utkání, v němž se Baník prezentoval jako tým, který je odhodlaný o výsledek se aktivní hrou poprat, přišla situace, která se v posledních zápasech bohužel opakuje: velká chyba při rozehrávce. Z ní rezultovala ztráta míče před vlastní šestnáctkou, a pak už jen přihrávka Lukáše Sadílka Janu Kuchtovi do situace, která už z pohledu Baníku neměla řešení. Jan Kuchta střelou do prázdné otevřel skóre.

To se psala 17. minuta. O tři minuty později přišlo další zaváhání, tentokrát na půlící čáře, následovala přihrávka Lukáše Haraslína do odkrytého prostoru Tomáši Čvančarovi, jenž sám proti Janu Laštůvkovi uspěl a bylo to náhle 0:2.

Dvojitý úder hru domácích na nějaký čas paralyzoval, pak ale přišlo zlepšení, a nakonec příděl velkých možností Baníku!

Začalo to šikovným míčem, jímž Jiří Klíma uvolnil Matěje Šína. Prostrčil mu balon do šestnáctky a ostravský mladík byl náhle ve výborné palebné pozici. Levačkou ale zamířil vedle.

Sparta kontrovala. Kuchta v šestnáctce patičkou vyzval Martina Vitíka, který měl před sebou volný prostor ke střele, tu mu však Jan Laštůvka vyrazil.

A pak zase Baník a hned několikrát! Filip Kaloč nacentroval, tísněný Ladislav Almási se prodral k nebezpečné hlavičce, Kovář na lajně však situaci pro Spartu výborným zákrokem zachránil.

Ve 45. minutě se po rychlé kombinaci natlačil zprava do šestnáctky Muhammed Sanneh, dostal se ze strany až před malé vápno, ale finální přihrávku mu dokázal Ladislav Krejčí zablokovat.

Následoval roh, pro přetažený míč si na druhou stranu zaběhl Sdrjan Plavšič, vrátil balon do šestnáctky. Ke střele se dostal Eneo Bitri, zacílil mimo Kovářův dosah, míč však z brankové čáry vykopl Jaroslav Zelený.

Byl z toho další roh pro Baník a další velká šance. K balonu se znovu dostal Srdjan Plavšić, znovu jej poslal do nebezpečného prostoru, v malém vápně Asper Sorensen stáhl k zemi Ladislava Almásiho, k hlavičce opět prodral Eneo Bitri, ale situaci pro Spartu znovu zachránil úspěšný blok, jenž dráhu letu na poslední chvíli vychýlil mimo brankový prostor. Baník tak promarnil šanci přinejmenším zkorigovat, dost možná i vyrovnat. Poločas skončil 0:2.

Víru Baníku, že by v případě dalších šancí mohlo po pauze srovnání přece jen přijít, utnula Sparta po pěti minutách. Slezané ve středu hřiště nezpracovali odkop od branky, Kasper Kairinen bez váhání vyslal míč za obranu Baníku, ta nezachytila náběh Kuchty, jenž se dostal k míči, přihrál před branku Čvančarovi, a ten zvýšil.

A přišly další šance Sparty. Lukáš Haraslín nejdřív ve výborné pozici pálil vedle, pak jej vychytal Jan Laštůvka, jenž v jednom sledu zlikvidoval i Kuchtovu dorážku. O chvíli později zakončil další z bleskových kontrů Sparty Čvančara ranou do břevna.

Na druhé straně vyslal na začátku 68. minuty do gólové pozice Srdjan Plavšić Jiřího Klímu, ten byl sám před Kovářem, ale gólman Sparty včas vyběhl a Klímovu střelu vyrazil.

V poslední minutě ještě nastřelil hostující Laci druhé sparťanské břevno, a tím účet zápasu symbolicky uzavřel.

(pd) Zdroj: FC Baník Ostrava