MĚSTSKÁ POLICIE POSÍLILA O DESET NOVÝCH STRÁŽNÍKŮ

Primátor Tomáš Macura blahopřeje nové strážnici, která posílí Městskou policii Ostrava. Foto: René Stejskal

Městská policie Ostrava posílila o dalších deset příslušníků. Tři ženy a sedm mužů složilo 5. března po tříměsíčním kurzu slavnostní slib k rukám primátora města Tomáše Macury a stalo se plnoprávnými městskými strážníky.

„Gratuluji vám k úspěšnému absolvování kurzu a děkuji, že jste se rozhodli spojit svůj další život s Městskou policií Ostrava a rozšířili jste jejich řady. Nejedná se o typické zaměstnání, práci strážníků považuji za určitý druh poslání,“ řekl primátor Tomáš Macura. „To, jak lidé vnímají bezpečí, bude záležet i na vás. Stanete se jakýmisi ambasadory bezpečí,“ dodal primátor Macura.

Za úspěšné zvládnutí kurzu, za odhodlání stát se městským policistou a chránit veřejný pořádek a bezpečnost v Ostravě poděkoval novým strážníkům ředitel MPO Miroslav Plaček.

Uchazeči o povolání strážníka si v průběhu tříměsičního kurzu osvojili znalosti právních norem potřebných pro výkon budoucího povolání, seznámili se s nařízeními a vyhláškami města. Součástí přípravy byly hodiny sebeobrany, taktická a střelecká příprava, základy kriminalistiky, psychologie, poskytování první pomoci. Čekatelé se v rámci vzdělávání zapojili do výkonu služby, když v rámci několika směn v hlídce se zkušeným strážníkem získávali praktické poznatky.

A s jakými pocity zahajují novou etapu života sami policejní nováčci? „Já jsem vždycky chtěla pomáhat lidem. Vystudovala jsem Bezpečnostně právní akademii a věděla jsem, že v tomto oboru chci pokračovat, takže jsem si po jejím absolvování vybrala městskou policii,“ řekla Petra Klečková.
„Věděl jsem, že chci pracovat s lidmi a pomáhat jim, což je každodenní pracovní náplň strážníků,“ řekl novopečený strážník Michal Havelka.

(ab) Zdroj: Město Ostrava