Městská nemocnice Ostrava začne testovat samoplátce

Městská nemocnice Ostrava (MNO) bude od pondělí 11. května provádět test na onemocnění covid-19 i samoplátcům. Dosud byly odběry prováděny pouze těm, které k vyšetřením poslala ze zdravotních důvodů Krajská hygienická stanice nebo praktický lékař. Odběrové místo je za Správní budovou v areálu nemocnice. Vjezd je určen z ulice Varenská a výjezd na ulici Hornopolní. Správná cesta do areálu i ven je označena šipkami. Stěry jsou odebírány jen pacientům ve vozech, nejsou určeny pro pěší.

Samoplátci u nás budou testováni metodou PCR. Zájemcům o test doporučujeme, aby si dopředu vytiskli a vyplnili formulář s osobními údaji, který máme na nemocničním webu mnof.cz. Zkrátí si tak dobu nutnou k odběru. Sestry jim po odevzdání vyplněného formuláře vezmou pouze stěr z patrových oblouků a nosu, a to přímo v autě, které vjede do odběrového stanu. O negativních výsledcích testů bude informovat nemocnice, pozitivní výsledky bude řešit Krajská hygienická stanice,“ uvedl ředitel nemocnice Petr Uhlig.

Odběr je možné objednat telefonicky v pracovních dnech od 8 do 13 hodin na čísle 596 194 877, nebo e-mailem: odbmisto@mnof.cz, ve kterém je nutné uvést jméno, příjmení, rodné číslo, adresu bydliště, telefon, případně e-mailovou adresu, kam má být odeslán výsledek testu, a to v případě, že bude odlišný od toho, ze kterého dorazila objednávka testu. Následně bude objednatele kontaktovat pracovník odběrového místa kvůli dohodnutí termínu.

O negativním výsledku bude nemocnice informovat SMS zprávou na uvedené telefonní číslo. Lékařské potvrzení o výsledku PCR testu bude v případě potřeby zasláno na uvedenou e-mailovou adresu. O pozitivních výsledcích bude klienty informovat Krajská hygienická stanice.

Výsledek bude k dispozici v rozmezí 24 až maximálně 48 hodin. Cena vyšetření je 2900 korun, k úhradě bude přijímána pouze hotovost. Nemocnice vyzývá klienty, aby platili penězi v přesné nominální hodnotě.

Městská nemocnice Ostrava (MNO) zprovoznila odběrové místo pro pacienty s podezřením na nákazu koronavirem v pátek 20. března. Otevřené je v současné době v pracovní dny od 8 do 16 hodin. Od doby jeho zprovoznění zdravotníci odebrali přes 2500 stěrů, které odeslali k zpracování Krajské hygienické stanici. Odběrový tým tvoří dvě všeobecné zdravotní sestry a administrativní pracovník.