Mega párty s kapelou Oceán!

Kapela Oceán zavítá do Ostravy.

Startu velkého koncertního turné kapely Oceán spojeného s několika křty nové desky, které bude pokračovat i v roce 2019, se už v listopadu dočká Ostrava. Všechna vystoupení doplní i speciální projekce a několik dalších překvapení.

Kapela Oceán se na jaře roku 2016 vrátila do podvědomí široké hudební veřejnosti, kdy po téměř pětadvaceti letech vydala nové autorské album VE SMÍRU. Deska se setkala se skvělou odezvou ze strany fanoušků, ale velkou chválu získala i od odborné kritiky. Album bylo podpořeno i několika koncertními šňůrami a řadou singlů a videoklipů.

Zcela nový koncertní program nabídne nejen několik písní z nové desky, ale i ty nejúspěšnější z alba VE SMÍRU. Základ show ale i nadále budou tvořit osvědčené hity Dávná zem, Prázdná ulice, Noc je jako…, Zvonění, Jeden den, Černé je nebe nebo legendární song Ráchel, který se nedávno dočkal zbrusu nových aranží.

Kapela Oceán se po 25 letech vrátila na scénu s novou zpěvačkou Jitkou Charvátovou, která ji svým způsobem oživila. Fanoušci ji dříve znali jako zpěvačku taneční elektronické kapely Skyline. Je rodačka z jižních Čech jako ostatní muzikanti Oceánu, kteří ji znali i díky tomu, že hrála s bratry Vozáryovými v kapele Fiction.

Zpěvačka s kapelou Oceán sklízí úspěchy hlavně s novým albem a fanoušci už definitivně přijali její místo za mikrofonem, které před šesti lety převzala po Petru Mukovi. „Název desky Ve smíru má několik rovin. Kolem mého působení v kapele bylo hodně emocí a pro některé bylo těžké přijmout, že tu už s námi Petr Muk není. V tom názvu je tak vzkaz všem, že jsme ve smíru s každým z těch názorů. Chceme tím ale projevit i ten tvůrčí přesah, který cítíme při tvorbě desky.“

Oceán DM párty vypukne 17. listopadu a potrvá od 19. hodiny do pěti rána! Zhostí se jí Barrák music klub na Havlíčkově nábřeží v centru Ostravy. Příští číslo Našeho Města přinese s kapelou Oceán rozhovor.

(iza)