ME kadetů, Sarajevo – bronzová medaile pro Vojtu Piskoře !!!

Ve dnech od 24. – 30. července 2017 se v Sarajevu konalo Mistrovství Evropy kadetů v zápase ve volném stylu i řecko-římském stylu. Velkého úspěchu nejen pro vítkovické zápasníky, ale i pro český zápas dosáhl ostravský zápasník Vojtěch Piskoř.

Vojta vybojoval bronzovou medaili ve váhové kategorii do 85 kg v zápase řecko-římském. Jeho spanilá jízda začala hned v prvním kole, když porazil favorizovaného ázerbájdžánského zápasníka 1 : 0 na body. V dalším utkání nastoupil opět proti favorizovanému arménskému zápasníkovi, nad kterým zvítězil 5 : 3 na body a postoupil tak do bojů o medaile. V semifinále se utkal s tureckým zápasníkem. V tomto utkání Vojta v podstatě větší část vedl 5 : 4, když se Turkovi podařilo 25 sekund před koncem udělat bod, který nakonec rozhodl o tom, že do finále postoupil turecký zápasník.

6

V souboji o bronzovou medaili se utkal s chorvatským zápasníkem a po pěkném taktickém boji zvítězil 4 : 2 na body a pro Českou republiku tak získal bronzovou medaili. V historii vítkovického zápasu je to první mládežnická medaile s tak vrcholné akce. Bronzová medaile je úspěchem i pro český mládežnický mužský zápas, neb naposledy získal bronzovou medaili na ME před devíti lety brněnský zápasník.

Nejdříve Vojta na tomto mistrovství zápasil v zápase ve volném stylu, a to ve váze do 76 kg. Zde se Vojta utkal v prvním kole s řeckým zápasníkem, se kterým prohrál a nepostoupil do dalších bojů.

Na tomto mistrovství reprezentoval Českou republiku další vítkovický volnostylař – David Kopřiva. David zápasil ve váze do 58 kg. Poté, co v prvním kole prohrál s ukrajinským zápasníkem, pro něj soutěž skončila a umístil se tak na konečném 17. místě (z 21 zápasníků).

Na konci června letošního roku zápasila ve váze do 56 kg na ME juniorek v Dortmundu vítkovická Yvette Dohnalová. Avšak poté, co prohrála ve váze do 56 kg s finskou zápasnicí, již nepostoupila do finálových bojů.

Dobrá práce s mládeží ve vítkovickém oddíle se touto medailí zúročila. V minulosti již Českou republiku na ME, resp. MS kadetů či juniorů reprezentovali vítkovičtí Tomáš Sobecký, Pavel Sztwiertnia, Jiří Matýsek, Marián a Michal Slončíkovi, Tomáš Kolařík, Marek Barva, Tomáš Zezulák, Vratislav Chotaš, ale vždy to bylo pouze umístění do 10. místa.

Vítkovický oddíl zápasu TJ Sokol Vítkovice finančně podporuje Moravskoslezský kraj, statutární město Ostrava, Městský obvod Ostrava – Jih, Česká obec sokolská.
Sportovní přípravu Davida Kopřivy, Vojty Piskoře, Vrati Chotaše a Yvette Dohnalové podporuje Centrum individuálních sportů Ostrava – CISO.