MÁTE NÁPAD? ŘEKNĚTE NÁM O NĚM

Řada lidí má skvělé nápady, jak vylepšit své okolí. Většinou si je však nechávají pro sebe či své kamarády. A to je škoda. Poruba proto žádá aktivní lidi: pokud máte nějaký návrh, pošlete nám ho.

Poruba provozuje interaktivní webové stránky www.fajnovaporuba.cz, na kterých si může každý přehledně najít, co obvod chystá, co už dokončil a co právě dělá. Všechny projekty jsou podrobně popsány a zakresleny do mapy. Lidé tam najdou i veškeré strategické dokumenty Poruby a města, především pak strategický plán rozvoje obvodu. Ale ani to ještě není všechno. Nově v záložce Zapojte se Navrhni projekt najdou jednoduchý formulář, kde, jak napovídá už název, mohou navrhnout něco zajímavého, co by  Porubu ozvláštnilo.

„Vím, že Porubané jsou aktivní lidé a spousta z nich má zajímavé nápady. Byla by škoda, kdyby si je nechali jen pro sebe. Proto jsme na web fajnovaporuba.czumístili formulář, díky kterém nám lidé mohou své návrhy popsat a poslat,“ uvedla starostka Poruby Lucie Baránková Vilamová.

Formulář není nijak složitý a vyplnit ho zvládne opravdu každý. „Stačí, když ho odešlou a my se budeme návrhy zabývat. Navrhovatele budou kontaktovat naši zaměstnanci a vše s ním proberou. Pokud bude dávat smysl a splňovat priority a možnosti obvodu, velmi rádi ho zařadíme do plánů, které chceme v příštích letech realizovat,“ řekla starostka.

Obvod se dlouhodobě snaží zapojovat své obyvatele do nejrůznějších aktivit. „V Porubě je už několik let zvykem, že všechny zásadní věci vždy děláme v úzké spolupráci s obyvateli. Toto je další krok, kterým bychom chtěli podchytit a oslovit aktivní lidi,“ dodala starostka Lucie Baránková Vilamová.

(ab) Zdroj: Město Ostrava