MAGISTRÁT VYBAVIL SVÉ BUDOVY DEFIBRILÁTORY

Pět automatizovaných externích defibrilátorů Philips HeartStart FRx nechal namontovat magistrát do budov, v níž sídlí jednotlivá pracoviště. Zařízení jsou připravena v kombinaci se srdeční masáží pomoci osobám postiženým srdeční zástavou ještě před příjezdem zdravotnické záchranné služby.

Dva z pěti defibrilátorů jsou umístěny v budově Nové radnice, jeden v administrativním objektu v ulici 30. dubna, kde sídlí odbor dopravně správních činností, další přístroj je k dispozici v budově v Gorkého ulici, kam si veřejnost chodí vyřizovat osobní doklady. Poslední pátý je v Archivu města Ostravy. Všechny jsou na vrátnicích budov.

Přístroje určené k laické resuscitaci osob byly vysoutěženy v rámci veřejné zakázky a cena jednoho defibrilátoru je 38 785 korun.

Jedná se o automatický defibrilátor s hlasovou nápovědou v českém jazyce, obsahuje nápovědu k provádění kardiopulmonální resuscitace, váží 1,5 kilogramu, je lehký, přenosný, extrémně odolný, dá se použít i pro malé děti i bez nutnosti výměny multifunkčních elektrod, do paměti si ukládá data a události, které se dají přenést do počítače, provádí si sám automaticky testy funkčnosti a jeho záruční doba je osm let.

(ab) Zdroj: Město Ostrava