Lidé mohou rozhodnout o držiteli Poháru primátora města Ostravy letos pošesté

Ve dnech 18. – 19. září 2021 se uskuteční jedna z veřejností nejnavštěvovanějších akcí Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil AČR. Největší bezpečnostní přehlídka v Evropě se opět koná na Letišti Leoše Janáčka Ostrava. Město Ostrava je tradičním partnerem Dnů NATO, také letos rozhodli ostravští zastupitelé o finanční podpoře této oblíbené akce. Nejlepší leteckou ukázku ocení primátor města udělením poháru a pamětního listu vítězi, o kterém rozhodnou sami diváci.

„Ostrava je tradičním hrdým partnerem této úžasné přehlídky vojenské techniky a primátorský pohár představuje součást stálého partnerství našeho města s oblíbenou akcí. Ukázky, prováděné špičkovými letci z celého světa jsou vždy atraktivní a věřím, že určitě vyvolají zájem o hlasování,“ uvedl primátor Tomáš Macura.

Od roku 2016 oceňuje primátor města Ostravy nejlepší leteckou ukázku Dnů NATO udělením Poháru primátora města Ostravy. Diváci mohou po sledování strhující podívané hlasovat na facebookovém profilu města Ostravy. Začít „lajkovat“ své letecké favority mohou lidé od 10 hodin 18. září do cca 15.00 hodin 19. září na facebookovém profilu města, kde budou připraveny fotografie jednotlivých ukázek.

V předcházejících ročnících si primátorský pohár odnesli například dvojice českých akrobatů Martin Šonka a Ivo Kardoš, maďarský stíhač Máté Majerik nebo italská vzdušná formace Frecce Tricolori.

Na Dnech NATO je připravena rovněž prezentace služby Městské policie Ostrava, návštěvníci se mohou těšit na dynamické ukázky služební kynologie i hipologie. Strážníci opět zabezpečí provoz koláren s kapacitou víc jak 10 000 jízdních kol.