Lidé chtějí přejmenovat porubský DK Poklad na Dům kultury Věry Špinarové

Na Facebooku se objevila zajímavá iniciativa za přejmenování porubského Domu kutury Poklad na Dům kultury Věry Špinarové. Za dva dny získala 2000 příznivců a organizátoři navázali kontakt s představiteli DK Poklad. Po společném jednání s jednatelkou  DK Poklad Darinou Daňkovou, vznikl návrh na pojmenování sálu či parku podle Věry Špinarové.

Proč ten ústupek z prvotní myšlenky? Za vším stojí legislativa. Dům kultury může přejmenovat sál bez rozhodování města, bez změn v rejstřících, u soudu atd. V případě parku je výhodné jeho přejmenování proto, že může nést název po shodě s obvodem a neovlivní obyvatele města čili nebudou muset měnit občanské průkazy, hlásit nové adresy…

Vážení přátelé,
Když se nás tisíce potkaly na pohřbu legendární Věry Špinarové, napadlo mě, že bychom na ni měli mít památku, se kterou byla spjata.
Neodmyslitelně je to Poruba a porubský „kulturák“, jehož název současný název „POKLAD“ vznikl v roce 1993 a v zadání jeho pojmenování musely být písmena O K D.
V současné době se DK Poklad do roku 2018 rekonstruuje, čili po jeho otevření bychom mohli slavnostně přijít i s jeho novým pojmenováním.
Doba jde dopředu, vlastníkem je město a Věra byla s městem Ostravou spjata celoživotně.
Proto KULTURNÍ DŮM VĚRY ŠPINAROVÉ by mohl být tím prvním, co by tuto významnou osobnost připomínalo.

Jen připomenu, že pojmenovat ulici po člověku s sebou nese pro její obyvatele nutnost vyřizování nových dokumentů, změnu adres v institucích. I když neukrývám, že myšlenka „Třídy Věry Špinarové“ v Porubě byla to první, co mě napadlo.

Celá iniciativa začíná na FB 2. 4. 2017. Záleží, jak se k ní my Ostravaci postavíme. Následně je nutné mít souhlas rodiny a poté bychom oslovili město Ostravu.