LIBERTY Ostrava podporuje sportovce z Moravskoslezského kraje v přípravě na olympiádu a evropské i světové šampionáty

Miroslava Obrová s medailemi

LIBERTY Ostrava navázala partnerství s Centrem individuálních sportů Ostrava (CISO), jehož prostřednictvím podporuje mladé talentované sportovce včetně handicapovaných z ostravských a moravskoslezských sportovních klubů ve vybraných individuálních sportech. Cílem spolupráce je podpora sportovní přípravy reprezentantů na olympijské hry a evropské a světové šampionáty.

Ostravská huť dlouhodobě podporuje kulturu, vzdělávání a neziskový sektor na Ostravsku. V letošním roce pomáhá také s obnovou sportovních aktivit po nucené koronavirové pauze.

„V Moravskoslezském kraji máme mnoho talentovaných sportovců, do jejichž přípravy na šampionáty tvrdě zasáhla koronavirová krize. Chceme jim proto pomoci zajistit dostatečnou přípravu a kvalitní zázemí, aby mohli dobře reprezentovat Ostravu, ale i Českou republiku, a stát se tak vzorem pro děti nejen z našeho kraje,“ uvedla Barbora Černá Dvořáková, která má v LIBERTY Ostrava na starosti společenskou odpovědnost.

Sára Karasová ME 2021
Sára Karasová ME 2021

Sportovci se nyní připravují například na nadcházející MS kadetů v zápase, MSJ atletů v Keni, MEJ ve stolním tenise, MS neslyšících a MEJ do 17 let ve vzpírání. Na odložené letní olympijské hry, které se uskuteční v Tokiu, byly nominovány dvě sportovkyně CISO, čtvrtkařka Barbora Malíková, juniorská mistryně Evropy i světa, a Simona Vrzalová, která bude v Tokiu startovat v běhu na 1500 m. Nominováni byli také odchovanci CISO oštěpařka Nikol Ogrodníková, čtvrtkař Pavel Maslák, stolní tenisté Lubomír Jančařík a Pavel Širůček a střelec Jiří Přívratský.

Centrum individuálních sportů Ostrava má nyní pod křídly 75 sportovců z Moravskoslezského kraje, kteří reprezentují republiku v celkem 24 sportech. Staráme se o to, aby měli optimální podmínky pro svůj tréninkový proces a chceme zajistit, aby neodcházeli do jiných sportovních center, ale nadále reprezentovali Ostravu, kde byli pro sportovní reprezentaci vychováni. Jsme nesmírně rádi, že nás podporují Moravskoslezský kraj, město Ostrava, společnost Liberty Ostrava a další regionální partneři, protože bez jejich finanční pomoci bychom nemohli fungovat,“ dodala Táňa Netoličková, ředitelka CISO.

LIBERTY Ostrava letos nabídla pomocnou ruku mimo jiné Národnímu divadlu moravskoslezskému, Mezinárodnímu hudebnímu festivalu Leoše Janáčka, ostravské zoo, Festivalu v ulicích, Shakespearovským slavnostem nebo Mistrovství světa v para hokeji Ostrava 2021.

 

LIBERTY Ostrava je integrovaný hutní podnik s roční výrobní kapacitou 3,6 milionu tun oceli, která se uplatňuje zejména ve stavebnictví, strojírenství a petrochemickém průmyslu. Je tuzemským lídrem ve výrobě silničních svodidel a trubek. Kromě českého trhu dodává své výrobky do více než 40 zemí světa. Spolu s dceřinými společnostmi má 6000 zaměstnanců. Díky nadstandardní ekologizaci vyrábí své výrobky s minimálním možným dopadem na životní prostředí. Huť patří do skupiny LIBERTY Steel Group.

(nm)