Letošní festivalové zóny města budou zaměřené na sté výročí vzniku republiky

Možnost odpočinku, ale také spoustu zábavy a poučení nabídne zóna města Ostravy, která je letos tematicky zaměřena na 100. výročí vzniku samostatného československého státu v rámci festivalu Colours of Ostrava, který se uskuteční od 18. do 21. července v Dolní oblasti Vítkovice.

Příjemné posezení pod slunečníky s výhledem na hlavní festivalovou scénu si můžete zpestřit třeba řešením kvízových otázek z oblasti historie a současnosti ostravského sportu, kultury či dopravy. Ve stáncích se sportovní tematikou si prohlédnete staré fotografie, vyzkoušíte si, jak vám jde házení či jak daleko skočíte z místa, a získáte i vyčerpávající soubor informací o letošní nejvýznamnější ostravské sportovní akci – Kontinentálním poháru v atletice, který je svým významem řazen hned za olympijské hry a mistrovství světa.

V jednom ze stánků budou zástupci strategického plánu fajnOVA. Připravenu mají „urbanistickou hru“, limitovanou edici fajnových dárků a mnoho informací k připravovaným projektům ve městě. Nabízejí radu těm, kteří mají nápad jak zvelebit veřejný prostor (fajnovy prostor) ve svém okolí v Ostravě. Na místě budou přítomni také městští architekti. Více na www.fajnova.cz.

Na své si v městské zóně přijdou milovníci dopravy, pro které je tu připravena fotografická výstava dokumentující vývoj hromadné dopravy na Ostravsku, doplněná o atraktivní trojrozměrné exponáty.

Praktické a podrobné informace nabízí stanoviště Ostravského informačního servisu. Na památku si můžete pořídit snímek ve  foto koutku s historickým pozadím, rekvizitami a maketami prvorepublikových osobností, který vás spolehlivě přenese do dob, kdy se rodila republika. Z návštěvy zóny města Ostravy si odnesete za účast v programu i symbolické drobné dárky. Součástí zóny bude také pítko s chlazenou vodou.

(nm)