Lepší autobusové spojení do Havířova už je, do Karviné bude

Od prvního červencového dne platí nové jízdní řády pro autobusové linky 451 a 452. Moravskoslezský kraj tak zareagoval na změny ve fungování nemocnice v Orlové a přesunu části jejích aktivit do Havířova.

„Cestující mají lepší spojení mezi Orlovou a Havířovem. Vyšli jsme tak vstříc nejen pacientům, ale i zaměstnancům. Načasování linek navazuje na směnný provoz ve zdravotnických zařízeních. A jízdní řády v odpoledních hodinách mohou vyhovovat návštěvám,“ uvedl Jakub Unucka, náměstek hejtmana pro dopravu.

Hned od počátku září kraj plánuje zlepšení spojení mezi Orlovou a Karvinou. „Budou zásadnější a vzniknou nové zastávky,“ prozradil Unucka. Příprava nových jízdních řádů zabere i kvůli nutnému vyřizování licencí spoustu času.

Jízdní řády linek 451 a 452 jsou k dispozici na webových stránkách společnosti Koordinátor ODIS (KODIS).

(nm)