„KUZMOVO“ PŘÍJEMNÉ ODPOLEDNE: BANÍK-TEPLICE 3:1

Čekání skončilo. Které? To na další ligové vítězství v této sezoně, ale taky to na domácí vítězství nad Teplicemi. Baník dokázal soka z Teplic porazit na svém hřišti téměř po sedmi letech! Vyhrál 3:1 a dvěma góly se na tom podílel Nemanja Kuzmanovič!

Utkání mělo slavnostní předehru. Baník Ostrava poděkoval osobám, které se podílely na záchraně fanouška, jenž zkolaboval po skončení utkání Baníku s Mladou Boleslaví. Martin Rak, obchodní ředitel Baníku Ostrava osobně poděkoval paní Haně Strakové, zástupkyni Záchranného týmu Oblastního spolku Českého Červeného kříže, slečně Michaele Kontrikové, fanynce, která záchraně fanouška výrazně pomohla, anesteziologovi Ivo Jelšíkovi a klubovému lékaři Martinu Havlíkovi. Ti všichni byli 16. března v kritické chvíli fanouškovi Baníku nápomocni a přispěli k záchraně jeho života. Všichni si vysloužili bouřlivý aplaus zaplněného stadionu.

A pak už se začalo hrát. Baník rozehrál duel aktivně a ve 14. minutě se ujal vedení. Akci potáhl středem Denis Granečný. V jednu chvíli se zdálo, že prováhal šanci přihrát rozběhnutým spoluhráčům. On si ale míč podržel, vběhl s ním do šestnáctky, stačil jej přihrát před branku a našel nabíhajícího Nemanju Kuzmanoviče. A ten otevřel skóre.

Ve 22. minutě poslal Milan Jirásek velmi šikovný míč dopředu na rozběhnutého Nemanju Kuzmanoviče, ten díky tomu běžel sám na Grigara a prosadil se i podruhé.

Pak přišlo snížení. Teplický Jakub Hora dostal v šestnáctce přesnou přihrávku, napálil míč bez přípravy a nedal Janu Laštůvkovi šanci zakročit. Jenomže za další dvě minuty, tedy ve 26. si Dame Diop naběhl do šestnáctky přesně tam, kam mu Milan Jirásek adresoval dlouhou a přesnou přihrávku. Útočník Baníku vystřelil z voleje a Baník vedl znovu o dva góly.

Tím bylo skóre zápasu uzavřeno, ale nemuselo být. Baník měl nadále více ze hry a také několik dalších šancí. Ve 32. minutě mířil Jiří Fleišman hlavou těsně nad a ve 45. minutě pro změnu těsně vedle.

Dvě šance si Baník připravil v rozmezí 53. a 54. minuty. Nejdřív připravil Milan Jirásek velmi dobrou pozici Danielu Holzerovi, jenž nemířil přesně. A pak se Daniel Holzer nedostal ve výborné pozici k zakončení, protože mu míč těsně před kopačkami stačil odehrát gólman Grigar.

Milan Jirásek korunoval svůj zajímavý výkon dobrou střelou levačkou, která mířila těsně vedle.

V 78. minutě se hosté dostali do nejnebezpečnější situaci ve druhé půli. Rozběhli se do nadějného přečíslení, ale baníkovskou obranu nakonec nepřehráli a zákrok Václava Procházky situaci pro Baník definitivně zachránil.

A pak to ještě zkoušel Dame Diop střelou přes hlavu. Byla překvapivá, mířila však těsně mimo.

OHLASY TRENÉRŮ:

BOHUMIL PÁNÍK: „Jsem rád, že jsme pokračovali v nastoleném trendu z poháru. Mužstvo bylo běhavé a agresivní, dostupovalo, neustále hrálo nastavený režim, který jsme chtěli. Oba útočníci dali gól, což je dobře. Jsme spokojeni.“

STANISLAV HEJKAL: „Velmi špatně jsme do utkání vstoupili. Byli jsme u všeho pozdě, vše nám trvalo dlouho. Domácí nás porazili tím, čím jsme chtěli vyhrát my – ziskem míčů ve středu pole a rychlým protiútokem.“

_________________________________________________________________________

Branky: 14. Kuzmanovič (Granečný), 22. Kuzmanovič (Diop), 26. Diop (Jirásek) – 24. Hora. ŽK: Fillo, Granečný – Hyčka, Kuchta, Hošek.

FC Baník Ostrava: Laštůvka – Fillo, Procházka, Stronati, Fleišman – Holzer, Jánoš, Jirásek (87. Mešaninov), Granečný – Kuzmanović (90. Bolf), Diop (90. J. Šašinka).

FK Teplice: Grigar – Vondrášek (75. Knapík), Jeřábek, Čmovš, Hyčka – Ljevaković (46. Hošek), Soungole (34. Trubač) – Jindráček, Hora, Žitný – Kuchta.

(nm) Zdroj: FC Baník Ostrava