KRUŠNÝ PÁTEK TŘINÁCTÉHO. BOHEMIANS 1905 – BANÍK 2:1

Pátek třináctého přinesl Baníku smůlu. Navzdory vedoucímu gólu Milana Baroše v 10. kole HET ligy prohrál na hřišti Bohemians 1905 po stejném scénáři jako v Jihlavě 1:2.

Baník do zápasu vstoupil s jedinou změnou v základní sestavě – Denisem Granečným místo Petra Bredy – a svou nejkritičtější pasáž tentokrát zvládl. Přes několik náznaků se Klokani v úvodu do šance nedostali, Baník se vyvaroval rychle inkasovaného gólu a navíc ve 20. minutě přidusil domácí prvním úderem. De Azevedo perfektně rozehrál trestný kop od pravé lajny, posadil balon na hlavu kapitána Milan Baroše, která už si věděla rady. Balon zapadl přesně k tyči a ostravský útočník zaznamenal svůj čtvrtý gól v sezoně.

Jenže podobně jako na Vysočině vedení hostům vydrželo slabou čtvrthodinku. I domácí gól stál za to; Kabajev se v 33. minutě po pasu Lutse za obranu trefil povedeným volejem na vzdálenější tyč. Bohemians s gólovým povzbuzením ke konci poločasu měli více ze hry. Útočník Kabajev ve 43. minutě baníkovcům znovu zavařil a po jeho tečované ráně z velkého vápna při Ostravských stáli všichni svatí, když míč skončil pár centimetrů vedle tyče.

Kouč Kučera po přestávce poslal na trávník Pazderu místo Stáni, ale doslova zlatou ruku měl jeho trenérský protějšek Hašek, který v 56. minutě nasadil Reitera a ten už po dvou minutách využil nedorozumění v zadních řadách Baníku v druhý gól.

Hosté zvýšili riziko a tlačili se dopředu. Z územní převahy vypadl zajímavý centr do vápna na nekrytého de Azeveda, který ale v nelehkém postavení promáchl. Když si Baník nepomohl ani dvěma přímými kopy Hrubého a de Azeveda, zůstaly body v Ďolíčku.

Branky: 33. Kabajev, 58. Reiter – 20. Baroš (de Azevedo). Rozhodčí: Ardeleanu – Mokrusch, Pochylý. ŽK: Hůlka – Baroš, Pokorný.

Bohemians Praha 1905: Fryšták – Dostál, Hůlka, Šmíd, Kocič – Jindřišek, M. Hašek – Vaníček (56. Reiter), Mašek (66. Nečas), Luts – Kabajev (81. Krch).

FC Baník Ostrava: Vašek – Sus, Pokorný, Šindelář, Granečný – de Azevedo (81. O. Šašinka), Hlinka, Hrubý, Stáňa (46. Pazdera) – Baroš, J. Šašinka (60. Poznar).

(rj) text a foto: FC Baník Ostrava