Křest knihy o zločinech na Ostravsku

Foto: Autorka knihy Skutečné zločiny na Ostravsku Ivana Žáková

Slavnostní křest knihy Skutečné zločiny na Ostravsku 2 autorky Ivany Žákové proběhne v Knihcentru na Smetanově nám. v Ostravě ve čtvrtek 29. 2. v 17 hodin. Přesně po roce vycházejí další autentické případy největších zločinů v Ostravě a okolí. Slavnostní křest bude opět spojen se zajímavou besedou a hosty. Tentokrát jí budou kmotři knihy, děti autorky, které společně s ní musely čelit přímým hrozbám zločinců.

https://www.knihcentrum.cz/ctvrtek-29-v-1700-hodin-ivana-zakova-skutecne-zlociny-na-ostravsku-2-dum-knihy-skutecne-zlociny-na-ostravsku-2

„Při psané své první knihy o zločinech na Ostravsku jsem měla velké dilema, které případy do ní zařadit. Mnoho z nich jsem musela odložit v naději, že je budu moci čtenářům předat a vyprávět v pokračování této knihy, která právě vyšla po roce.Tentokrát jsem ji věnovala svým dětem. Kvůli zveřejněným článkům bylo mně a poté i mým dětem opakovaně vyhrožováno ze strany zločinců. Musela jsem se s dětmi i skrývat, prožívala jsem to psychicky velice špatně. Poznamenalo nás to natolik, že to byl i jeden z důvodů, proč jsem skončila s prací novinářky.Syn i dcera rovněž budou hosty a kmotry knihy na ostravské besedě,“ řekla autorka Ivana Žáková.

Při psané první knihy o zločinech na Ostravsku autorka Ivana Žáková do ní spoustu případů nemohla zařadit a odložila je s nadějí, že je bude moci čtenářům předat a vyprávět v pokračování této knihy.

DSC_0731m_01

Skutečné zločiny na ostravsku 2 mají 280 stran a autorka jde ještě hlouběji do duše černého města. Skutečné případy doplňují zajímavosti ze soudních síní i různé kuriozity z podsvětí a autentické černobílé fotografie. Více než dvě desítky hrůzných činů z oblasti Ostravska ukazují, kolik krutosti se může v lidech skrývat, a jak naprosto banální věci nebo chvilkový zlobný afekt může lidský život změnit v naprostou tragédii.

Působila jsem téměř třicet let jako reportérka a redaktorka. Svět zločinu se stal mým denním chlebem. Vydávala jsem se po stopách zločinců, s obětmi nebo pozůstalými jsem trávila veškerý svůj čas, nasávala jsem skutečné případy během soudních procesů, ve vyšetřovacích spisech a obžalobách, studovala jsem paragrafy a trestní zákoník, pátrala na vlastní pěst,“ uvedla Ivana Žáková a dodala: „Prostě žila jsem život zločinců a jejich obětí, s nimiž jsem společně i trpěla. Vžívala se do jejich neštěstí a zoufalství, a při setkání se zločinci nejhrubšího zrna se snažila pochopit jejich myšlenky a pohnutky.“

(iža)