Korejská SFI vstupuje do Evropy ostravským parkem P3

Foto: P3 Ostrava Central

Společnost SFI Europe s.r.o. vstupuje na evropský trh. Korejská firma zaměřená na výrobu fluidních systémů do automobilů si pro své první zázemí v Evropě zvolila průmyslově-obchodní čtvrť P3 Ostrava Central. 

Společnost se v listopadu nastěhovala do haly M2, kde si pronajímá prostory o velikosti 2 673 m2. Přibližně dvě třetiny budovy využije pro lehkou výrobu a zbývající třetinu využije pro skladování, pro administrativní činnost budou firmě sloužit kanceláře o rozloze 465 m2.

„Těší nás, že si společnost SFI Europe pro svůj strategický krok vybrala P3 Logistic Parks a zejména náš ostravský park. Věříme, že kombinace výborné lokality, multifunkčnost hal, administrativních prostora dostupnost kvalifikované pracovní síly firmě umožní efektivní a rychlý vstup na evropský trh,“ uvádí Marek Jaskula, manažer leasingu v P3.

„Českou republiku jsme si pro vstup na Evropský trh vybrali kvůli její strategické poloze ve středu Evropy. Díky tomu budeme velmi blízko svým cílovým zákazníkům. P3 Ostrava Central nám nabízí skvělou dostupnost pracovní síly, tradici průmyslové výroby a hlavně prostor, který přesně vyhovuje požadavkům nás, ale i našich klientů,“ popisuje Sam Kim, Managing Director, SFI Europe s.r.o.

V Ostravě bude společnost vyrábět brzdové a palivové potrubí z tenkostěnných ocelových trubek malých průměrů pro automobilový průmysl. Zkušební výroba začne ve druhé polovině příštího roku a sériovou výrobu zahájí v roce 2027. K testování výrobků a kontroly jejich kvality bude sloužit vlastní testovací laboratoř, která se bude nacházet přímo uvnitř haly.

Zpočátku společnost zaměstná zhruba 35 lidí, ale jakmile začne výroba, bude s ní postupně narůstat i počet zaměstnanců. Společnost odhaduje, že zaměstná až 60 lidí.  Kromě lokality, která poskytne společnosti kvalifikovanou sílu, musel park splnit i mnoho dalších požadavků.  Velmi důležitým faktorem výběru budovy byly pro SFI Europe například i ekologické vlastnosti budovy.

„Mezi zákazníky společnosti budou patřit přední evropské automobilky, které mají velmi přísná pravidla pro své dodavatele ohledně ESG.  Budova, kterou bude společnost v P3 Ostrava Central využívat, má ekologickou certifikaci BREEAM excellenta solární panely na střeše. Firma bude zároveň odebírat elektřinu z obnovitelných zdrojů. Díky těmto faktorům vyhoví i klientům s velmi striktními požadavky v oblasti ekologie a udržitelnosti. Je to trend, který sledujeme u mnohých automobilek a je pro nás klíčové, abychom tento požadavek uměli dodavatelům splnit,“ říká Marek Jaskula.

Celý průmyslově-obchodní areál P3 Ostrava Central, vybudovaný na bývalém brownfieldu, klade důraz na udržitelnost a ekologii, což dokládá certifikace BREEAM Excellent pro všechny budovy. Projekt počítá s rozsáhlými zelenými plochami a je volně přístupný veřejnosti, které nabízí i lavičky, stojany na kola nebo venkovní tělocvičnu.

V parku již sídlí firmy z různých oborů, jako jsou Linde MaterialHandling, Tefcold, Canpolbabies, PNS, Zítek logistics, bezvapostele.cz a od letoška i Brainmarket, který v dalších letech vedle logistiky spustí v P3 Ostrava Cetral i výrobu. Také SFI Europe bude kombinovat prostory pro lehkou výrobu, skladování a administrativu.

(nm)