„Když draka bolí hlava“

Včera jsme byli svědky natáčení další písně pro československou pohádku „Když draka bolí hlava“! Kateřina Brožová nazpívala další píseň k pohádce „Když draka bolí hlava“s názvem „Svatební“ autorů Leška Wronky (hudba),Petra Šišky (text). 

Naše pohádková královna Eliška (Kateřina Brožová) z českého pohádkového království nazpívala další píseň k připravované celovečerní pohádce „Když draka bolí hlava“. Píseň s názvem: „Svatební“ autorů Leška Wronky a Petra Šišky, tak navazuje na písně, které pro pohádku nazpívali např. Karel Gott se svou dcerou Charlottkou a s Kamilou Magálovou nebo Igor Timko a Libor Bouček. Krom skvělého hereckého obsazení, tak vzniká pohádka plná krásných písní, jejíchž interpretace se opět zhostili osobnosti českého a slovenského hudebního světa. Máme se tak opravdu na co těšit.

Foto: Lenka Hatašová
Foto: Lenka Hatašová

,,V každé pohádce by dobro mělo zvítězit nad zlem a princ by si měl vzít svou vysněnou lásku. Velkolepá svatba s mnoha hosty nebude chybět ani v naší pohádce a bude se natáčet v zámeckém parku karvinského zámku. Role české královny se ujme Kateřina Brožová, která skvěle nazpívala i pěvecký part této postavy.“ říká producent a spoluautor scénáře Petr Šiška.

Samotná královna Kateřina Brožová nám sdělila: „Natáčeli jsme ve studiu Daniela Hádla na Vyžlovce nádhernou píseň, kterou složili pánové Lešek Wronka a Petr Siška a pro mne to bylo velice zajímavé setkání, nejen z důvodu, že se na pohádku těším, ale také proto, že jsme se takto v setkali skoro po 15. letech, kdy jsme přesně v tomto složení natáčeli moji desku, kde hudbu napsal Lešek Wronka a texty Petr Šiška. Navíc se dá říci, že pro mne je natáčení písničky pro celovečerní filmovou pohádku prvotinou, protože v minulosti jsem točila pro seriály, nebo duet pro film, ale píseň pro pohádku jsem nazpívala opravdu poprvé.“

První klapka pohádky padla 2.3. v třeskutých téměř arktických mrazech, kdy filmový režisér Dušan Rapoš se svým týmem odstartoval natáčení. Počasí hned první den připravilo filmařům řadu nepředvídatelných překážek, mráz mínus 14 stupňů celsia potrápil herce i techniku a dostat se na místo prvního záběru k jeskyni Šipka ve Štramberku chtělo odvahu i fyzickou zdatnost. Nic však filmaře nezastavilo, a naopak díky paní zimě se podařilo natočit jízdu na saních i bruslení na rybníce, kterého se statečně zhostili princ Janko mladý slovenský herec Jakub Jablonský a princezna Adélka, kterou v pohádce ztvární nový objev Zuzana Žáková.

Každá opravdová pohádka musí mít sníh a zimu, a protože v té naší se bruslí a sáňkuje doufáme, že se té opravdovosti co nejvíc přiblížíme,” konstatoval režisér Dušan Rapoš.

Díky zamrzlému jezírku se na place poprvé střetlo i dobro se zlem a na představitele zla lidského skřeta Blivajze (hraje ho slovenský herec Miro Noga), který je jediným přítelem pohádkového Draka, čekala náročná scéna, ve které ho princ Janko doslova koupe v mrazivém sněhu. Herec Miro Noga, projevil velkou odvahu a vše brilantně zvládl i přes velký mráz a takřka tříhodinovou přípravu v maskérně.

Natáčení pohádky Když draka bolí hlava bude pokračovat natáčením v průběhu května a června, s tím že vedle hvězdného hereckého obsazení nabídne i 3D animace. Samotná premiéra pak proběhne 24.10.2018 jen několik dní před stým výročím vzniku Československa.

(nm)

 

Fotografie a více o pohádce najdete na www.kdyzdrakabolihlava.cz , https://www.facebook.com/kdyzdrakabolihlava/.