Kam dnes vyrazit v Ostravě ?

Foto: Archiv Města Ostravy

DO ZOO OSTRAVA

Na Velikonoční pondělí se již od 8:00 hodin otevře vstup do ostravské zoologické zahrady. Po celý den budou pro návštěvníky připravená zábava pro děti i dospělé.

U pavilonu Papua se mohou zájemci těšit na velikonoční pomlázku s Hitrádiem ORION. U expozice Na statku budou probíhat jarní aktivity pro děti i dospělé, které připravili pracovníci Střediska volného času Ostrava.

Kromě speciálního velikonočního programu budou probíhat i komentovaná setkání u vybraných druhů zvířat.

SLEZKOOSTRAVSKÝ HRAD

Ostrava nevznikla až s uhlím a železem, má historii a kouzlo. Nejvyšší budovou celého hradního objektu je Hradní věž. V jednotlivých patrech věže si mohou návštěvníci prohlédnout stálé expozice. Pro novou sezónu připravili stálou expozici „Výstava modelů hradů a historických lodí“

Z nejstarší části hradu je pevnost, která byla necitlivými zásahy minulých majitelů značně zničena. Je v ní možné vidět původní zdění hradu, dobovou hradní kovárnu a hradní kapli. Komentované prohlídky začínají v časech 10:30, 12:30 a 14:30.

OSTRAVSKÁ SOPKA

Romantický výlet na Haldu Emu, na kterou dojdeš po žluté značce od ZOO. Má výšku 315 m.n.m, a je na pravém břehu řeky Ostravice. Vládne na ní subtropické klima, tráva a rostliny se na ní celoročně zelenají. Halda uvnitř stále ještě pracuje a je památkově chráněna. Výhled na celou Ostravu je úchvatný

(nm)