Josef Dvorník: Hráči mi dělají radost

Foto zdroj: FC Baník Ostrava

Soustředěním v Uherském Brodu a přátelským zápasem v Kroměříži uzavřelo první polovinu zimní přípravy třetiligové béčko. Jak je kouč Josef Dvorník spokojen s dosavadním průběhem?

„Musím říct, že hráči mi dělají radost tím, jak opravdu dobře pracují.“

Celý jeho tým prožil minulý týden na soustředění v Uherském Brodu. „Našli jsme tam skvělé podmínky a měli k dispozici vše, co je třeba k dobré zimní přípravě. Hráči polykali velké tréninkové dávky a na závěr jsme naplánovali zápas s Kroměříží. Jsem velmi rád, že se nám podařilo tyhle druholigové celky jako Kroměříž, Prostějov, béčko Žiliny nebo Liptovský Mikuláš domluvit, protože jsou silově dále než MSFL a je to hlavně pro naše mladé, kteří přicházejí z dorostu, přínosné si takové zápasy vyzkoušet,“ řekl Josef Dvorník.

Na Hané Baník v pátek prohrál 0:1. „Co se týče hernosti, tak jsme, myslím, šedesát, sedmdesát minut byli i lepší tým, ale inkasovali jsme ze standardky. To se dá ale odstranit a posunout dále. Nehráli jsme na výsledek. Spíše nám šlo o herní projev a hlavně o minutáž pro všechny hráče, kteří byli na soustředění. Všichni kluci si to za práci zasloužili a byla by pro ně škoda, pokud by si zápas s kvalitním druholigovým soupeřem nezahráli.“

Kádr béčka po první polovině přípravy pravděpodobně dozná určitých úprav. „Určitě dojde k nějakým korekturám v kádru. Někteří hráči odejdou na hostování, někteří možná budou pokračovat v dorostu, ale to je teprve otázka domluvy se sportovním úsekem a trenérem áčka, protože od nás taky odešli čtyři hráči na přípravu do áčka. Tady mám radost, že to všichni kluci zvládli a řekli si i o místo pro soustředění v Turecku,“ dodal Josef Dvorník, jehož tým je podzimu na děleném prvním místě MSFL se stejným bodovým ziskem jako Karviná B a Zlínsko.

Juniorka před březnovým zahájením MSFL sehraje ještě čtyři duely. V sobotu v Žilině, příští víkend v Prostějově, pak doma bude hostit rezervu Gorniku Zabrze a v generálce se na Vistě utká s divizním Bílovcem.

(pd) Zdroj: FC Baník Ostrava