Janáčkova konzervatoř v Ostravě má nový klip a ambasadora

NOVÝ KLIP, RICHARD KRAJČO JAKO AMBASADOR A PŘEDEVŠÍM 59 NOVÝCH TALENTŮ.
TAKOVÝ JE START ŠKOLNÍHO ROKU NA JANÁČKOVĚ KONZERVATOŘI V OSTRAVĚ

V pondělí 4. září se otevřou dveře všech škol včetně Janáčkovy konzervatoře v Ostravě. Ta rozevře pomyslnou bránu talentům – především těm novým. Několik desítek nováčků spolu se studenty vyšších ročníků přivítá konzervatoř velkolepě. Přes léto dokončila režisérka Petra Všelichová propagační klip školy. Richard Krajčo se ujal funkce ambasadora konzervatoře a osobně se v klipu také objeví. K tomu přidejme pro příznivce školy nabitou koncertní sezónu a den otevřených dveří.

„Některé věci v člověku zůstanou tak silně otisknuty, že máte pocit, že jste nikdy neodešel. Není totiž důležité setrvat, ale nikdy nezapomenout, být stále pyšný a šířit její jméno.
A o to se snažím.“
Řekl pro JKO Richard Krajčo. Český divadelní a filmový herec, zpěvák, frontman úspěšné kapely Kryštof a nyní také ambasador Janáčkovy konzervatoře v Ostravě, jedné z nejvýznamnějších umělecko-vzdělávacích institucí v ČR. Richard Krajčo, ostravský rodák, byl přijat na Janáčkovu konzervatoř na hudebně dramatický obor v roce 1996. „Myslím, že Richard jako náš absolvent, je schopen oslovit široké spektrum mladých lidí
i rodičů potencionálních uchazečů o studium. Je všeobecně známou a úspěšnou osobností pohybující se napříč různými žánry a tím může přilákat ke studiu konzervatoře mnoho dětí, které zatím ani neví, že mohou svůj talent rozvíjet na profesionální úrovni.“
 Říká ředitelka konzervatoře, Soňa Javůrková.

Konzervatoří si prošli i další tři členové kapely Kryštof. Jejich vazba na konzervatoř není tedy náhodná. Před pár měsíci se celá kapela sešla na jednom jevišti v sále budovy konzervatoře, kde pózovali fotografům z Kantors Creative Club. Vedle snímků se Richard Krajčo objevuje i v propagačním klipu školy:

Režisérka a dokumentaristka Petra Všelichová, spolu s Richardem Krajčem, natočila přes stovku studentů, absolventů a pedagogů JKO. Klip je ke zhlédnutí na sociálních sítích a webu školy. Zveřejnění klipu je načasováno jako přivítání 59 nových studentů – našich dalších potenciálních hvězd.

Nová koncertní sezóna nabídne pestrou škálu koncertů a představení v podání mladých umělců se svými hosty. Hned 7. 9. v 18.30 hodin v koncertním sále Leoše Janáčka zazní klavírní recitál dnes již renomované mladé umělkyně Nikol Bókové. Na programu bude česká i světová klavírní tvorba. Letos se poprvé představí Ostravský orchestr mladých,
ve kterém spojí své síly Janáčkova konzervatoř v Ostravě a Fakulta umění OSU. 26. 9. bude účinkovat pod taktovkou Paola Gatta na Svatováclavském hudebním festivalu.
Pro milovníky klarinetu je na 4. 10. připraven koncert Pocta klarinetu. Na podzim nás ještě čeká speciální akce v rámci oslav 750. Výročí první písemné zmínky o Ostravě s názvem Hudební rodný list města Ostravy. Během večera 29. 11. se od prvních hudebních záznamů dostaneme až do dnešních dnů. Nejen uchazeče o studium přivítá JKO na Dnech otevřených dveří, a to 11. a 17. 10. Více informací najdete na www.jko.cz

(nm) TZ