JAN LAŠTŮVKA: TOHLE NEBYL PRVOLIGOVÝ VÝKON

Už ve 4. minutě skvělým zákrokem zlikvidoval gólovou šanci domácích a v utkání v Karviné tak naděje Baníku výrazně podržel. Po celý zápas své spoluhráče z branky burcoval. Hlasitě a často. Nepomohlo to. Proto musel Jan Laštůvka i jeho spoluhráči skousávat porážku Baníku 0:2. Po výkonu, který nepotěšil…

V Karviné jste nevystřelili na branku. Jak to?

Na to nejde nic říct, všichni viděli, co jsme předvedli, nemám cenu to nijak komentovat. Tohle, co jsme předvedli, to nikdo nečekal. Ani náhodou. Nepřihrajeme si na tři metry, nevystřelíme na bránu. Máme dost zkušené mužstvo, abychom takové zápasy zvládali. Minulý rok jsme hráli o záchranu a pokud budeme pokračovat v těchto výkonech, tak z té šestky vyletíme velmi rychle.

Jak z toho ven?

Co bude dál, se uvidí. Nemá cenu říkat jak hrál ten nebo ten, každý si musí sednout a uvědomit si, že takto se za Baník nehraje. Ještě v derby. Naší fanoušci nám odpustí všechno, ale ne takový výkon. Měli bychom spadnout a začít makat. Kdybychom vystřelili pětkrát a nedali gól, prosím. Ale my jsme nevystřelili na branku. Něco si řekneme, ale na hřišti je to úplně jinak. V poločase jsme si řekli, že takhle nemůžeme hrát. Jdeme na hřiště a je to ještě horší.

Nenastalo v týmu po úspěšném podzimu určité uspokojení?

Nevím, jsme tu většina hráčů dost zkušených na to, abychom dobře věděli, že fandové nás podrží, ale tohle neodpustí. Loni jsme hráli o záchranu, byli jsme pod tlakem, ale teď nemáme důvod pod tlakem být. Jasně, cíl by desáté místo. Jsme pátí. Ale to co se děje na hřišti, nevím, co k tomu říct.

Na podzim jste prohráli i v Opavě, doma s Karvinou to taky nebyl ze strany Baníku úplně dobrý zápas. Čím to je, že vám derbyzápasy v této sezoně nevycházejí?

Nemusí to vyjít. Ale nesmí nás soupeř předčit v agresivitě. Věděli jsme, že pan Straka je nabudí, zblázní. Věděli jsme, že odehráli na Dukle vynikající zápas, kde si nezasloužili prohrát. Ale absolutně jsme se z toho nepoučili. Byla to jenom naše chyba. Tohle nebyl výkon hodný prvoligového týmu.

(nm) Zdroj: FC Baník Ostrava