I POČTVRTÉ ZA BOD. BANÍK – ZLÍN 2:2

Městský stadion také počtvrté v sezoně zažil smír. Baníkovci potřetí za sebou stáhli dvoubrankovou ztrátu, ale na góly Dyjana Carlose de Azeveda s Milanem Barošem už nikdo další nenavázal a ostravský výběr se v 9. kole HET ligy rozešel se Zlínem smírně 2:2.

Sestava domácích doznala tří změn: vypadli z ní nemocný Lukáš Pazdera se zraněným Tomášem Mičolou a nedostalo se ani na stopera Oleksandra Azackého, místo nichž od první minuty hráli Martin Sus, Bronislav Stáňa a Milan Baroš.

Ovšem noční můra špatných úvodů vytanula před očima sedmi tisíc diváků znovu nečekaně brzo. Už ve třetí minutě byl Zlín o gól vpředu, když Džafič z rohu vápna úspěšně zamířil spodní kout Vaškovy brány. Baník se po čtvrthodině na chvíli nadechl k velkému tlaku: Susovu ránu vyrazil Dostál na roh, po němž Breda hlavou orazítkoval břevno a vzápětí se neujal ani Hrubého projektil s hlavičkou Pokorného po rohovém kopu.

I Zlín byl ale ze standardek nebezpečný a dokumentoval to Gajič, který v 18. minutě hlavičkoval do břevna. Druhému gólu však Baník nadlouho neunikl. Už ve 21. minutě totiž soupeři vyšel obávaný kontr po levém křídle, Mehanovič zachoval v koncovce chladnou hlavu a šajtlí obstřelil Vaška podruhé.

Branka naděje ale přišla ještě do pauzy. De Azevedo od levé postranní čáry zatočil trestný kop tak šikovně, že míč bez jakékoliv teče po odrazu o zem zapadl za Dostála.

Baník se do druhého poločasu nahrnul jako velká voda. Vyrovnáním už zaváněl brejk Stáni z 53. minuty, ale zakončení Jakuba Šašinky zmařil těsně před lajnou zlínský obránce. Pak ale Granečný protlačil balon středem hřiště na Baroše, který se zbavil stopera a po faulu brankáře Dostála se kopala penalta. Ostravský kapitán ji bezpečně proměnil – 2:2.

Domácí se valili na obratem, ale ani Zlín pasivně nečekal, co soupeř vymyslí a hrozil. Zle mohlo být v 60. minutě, ale Vašek se Ekpaiovi zavčasu vrhl pod nohy. Mohla to být nakonec parádní pointa. Střídající zlínský rodák Poznar se v 75. minutě po Hlinkově pasu za obrannou lini zprava řítil na Dostála, ale jeho střelecký pokus v poslední chvíli zablokoval protihráč.

Navzdory ofenzivnímu stylu hry na obou stranách už se na dělbě bodů nic nezměnilo.

Branky: 38. de Azevedo (trestný kop), 57. Baroš (penalta) – 3. Džafič, 21. Mehanovič. Rozhodčí: Marek – Kubr, Vlasjuk. ŽK: Granečný, J. Šašinka – Dostál, Ekpai.

FC Baník Ostrava: Vašek – Breda (32. Granečný), Pokorný, Šindelář, Sus – De Azevedo, Hlinka, Hrubý, Stáňa (83. O. Šašinka) – J. Šašinka (74. Poznar), Baroš.

FC Fastav Zlín: Dostál – Kopečný, Janíček, Gajič, Holzer – Hnaníček (51. Hronek), Jiráček – Ekpai (86. Bačo), Mehanovič (78. Vukadinovič), Džafič – Beauguel.

(rj) text a foto: FC Baník Ostrava