Hudební fúze glorchestra uzavře své turné v Ostravě, na obnovu památek už vybrala téměř 1,5 milionu korun

GLORCHESTRA

Pět zastávek dosud absolvoval hudební projekt glorchestra. Netradiční hudební fúze symfonického orchestru s moderními žánry doplněná o akrobatickou show Circle z dílny LOSERS CIRQUE COMPANY bude naposledy k vidění ve středu (14. 9.) v ostravských Dolních Vítkovicích, kde své turné uzavře. Dosud se organizátorům na vstupném podařilo vybrat 1 430 800 korun, které věnují obnově památek, v jejichž kulisách se show odehrála a ani areál Dolních Vítkovic nebude výjimkou.

Po zámku Slavkov, pražském Výstavišti, Hospitálu Kuks, hradu Švihov a zámku Orlík míří glorchestra do Ostravy, kde už tuto středu 14. 9. realizuje svou poslední zastávku z plánovaného turné. Projekt glorchestra se i letos rozhodl spojit zdánlivě nespojitelné tvůrčí osobnosti napříč všemi, nejen hudebními žánry a vyrazil opět za fanoušky po celém Česku. To, že si našel své pevné místo na festivalové mapě dosvědčuje i fakt, že jen na pražskou zastávku dorazilo několikanásobně více diváků než na stejné místo před rokem a stejná očekávání mají organizátoři také v případě Ostravy, kde také glorchestra okouzlila fanoušky už při svém loňském premiérovém ročníku. Účinkující v čele s Tata Bojs, slovenskou písničkářkou Katarzií, MC Gey z labelu Ty Nikdy, uskupením Bratři nebo Vladimírem 518, zde ve spojení se se symfonickým UNIQUE ORCHESTRA představí strhující show.

Vstupenky v hodnotě 200 Kč jsou dostupné na webu glorchestra (www.glorchestra.cz), kde zájemci najdou také další podrobnosti o programu. Organizátoři upozorňují, že na koncerty mají přístup pouze osoby starší 18 let.

(ab)