NDM Hrací plány a změny v nejbližších dvou týdnech

Národní divadlo moravskoslezské už má jasno ve změnách programu na nejbližší týdny. Platí, že vše, co můžou do 4. října odehrát, odehrají.

V pátek 2. října večer odehrají ostravskou derniéru opery Dmitrije Šostakoviče Lady Macbeth Mcenského újezdu v Divadle Antonína Dvořáka a zcela vyprodaný komorní muzikál Thrill Me (Vzruš mě!) v Divadle „12“. V pátek dopoledne proběhne veřejná generálka muzikálu Květiny pro paní Harrisovou, stejně tak sobotní premiéra a nedělní první repríza novinky v Divadle Jiřího Myrona.

Od pondělka 5. října na dva týdny představení opery a muzikálu zčásti nahradí činohra.  ,, Nebudeme ale například moci vůbec dohrát poslední tři představení francouzské opery Robert ďábel Giacoma Meyerbeera – dvě nejbližší představení rušíme, v termínu 25. října odehrajeme Dvořákovu Rusalku pro ty, kdo mají na ten den už lístky a budou chtít přijít. Stále hledáme možnosti odehrát oblíbené tituly v náhradních termínech,, říká Šárka Swiderová.

Premiéra komedie Andrzeje Saramonowicze Testosteron proběhne 10. října a divadlo přidá více představení téhle novinky.

Všechny změny a podrobnosti najdou zájemci na webu NDM a na sítích. Průběžně budeme změny ještě připomínat, případně aktualizovat. Prosíme tedy diváky, aby nás sledovali a samozřejmě děkujeme za trpělivost.

Vstupenky na představení, která od 5. do 18. října nahrazujeme činoherními tituly, jsou platné. Diváci se mohou rozhodnout, zda přijdou na náhradní program, nebo vstupenky vymění za vouchery či za jiný termín vybraného titulu, nebo budou chtít peníze zpět. Nebo počkají na případný náhradní termín.

U představení zrušených bez náhrady je možná okamžitá výměna za jiné termíny, za voucher v hodnotě vstupenek nebo za peníze. Stejně jako na jaře nyní obesíláme s podrobnými informacemi všechny ty, kteří si koupili vstupenky online, ale také předplatitelské skupiny.

Děkujeme za pochopení a těšíme se na diváky i v těchto omezených podmínkách. Samozřejmě dodržíme strop 500 diváků (týká se pouze Divadla Jiřího Myrona, jinak jsme kapacitně pod 500), je třeba počítat se zákazem prodávat občerstvení a prosíme, aby diváci pamatovali na to, že potřebují roušky, dále doplňuje Šárka Šviderová.

(nm)