Houpání pomáhá od bolesti zad

Na židli mnozí trávíme více času než v posteli. Chronické bolesti jsou příčinnou každé 5. pracovní neschopenky a řadí se mezi civilizační choroby na 1. místo před infarkt a obezitu. Nejčastější příčinnou je sedavý způsob života, nedostatek pohybu a v první řadě špatná pracovní židle.

Na bolest zad si přitom stěžuje více než 50 % dospělých, přitom by většině stačilo vyměnit starou statickou židli za zdravotní s výkyvným sedákem, která byla díky prokazatelným zdravotním účinkům dokonce zařazena přímo mezi zdravotní pomůcky!

SpinaliS = zdravá záda

Dejte svým bolavým zádům šanci a vyzkoušejte zdravotní židle SpinaliS s výkyvným sedákem, které jsou certifikované v ČR i v zahraničí jako zdravotní židle. Centrum zdravého sezení v Ostravě nabízí jejich zápůjčku domů či do kanceláře zdarma na několik dní na vyzkoušení.

Zatímco kancelářské i ergonomické židle mají statický sedák vhodný pro krátkodobé sezení, sedadlo zdravotní židle zajišťuje přirozenou pohyblivost pánve a vyváženě aktivuje a posiluje svaly hlubokého stabilizačního systému páteře, břišní svaly, ulevuje trapézům i krční páteři a napomáhá správnému krevnímu i lymfatickému oběhu.

Bolestem zad nejen předchází, ale dokonce je i léčí. Ale i zdravotní židli je nutné vybrat na míru vaší postavě i profesi a správně ji nastavit. Volit můžete z 10 typů.  Odborně vám poradí a pomohou v Centru zdravého sezení v Ostravě (Mírová 97/24) nebo dalších 14 městech po celé ČR. Více informací zjistíte na www.zdravotni-zidle.cz.

Doporučení odborníka

MUDr. Hynek Lachmann

Zdravotní židle SpinaliS s pohyblivým sedákem mají z mého pohledu dva základní pozitivní účinky na lidskou páteř. Zaprvé neustálým jemným balancováním nutí drobné svaly kolem páteře k jejich činnosti. Měly by se aktivovat zejména hluboké krátké paravertebrální svaly, které mají důležitou roli pro stabilizaci trupu. Jejich funkce je u většiny lidí s bolestmi zad výrazně snížena. Zadruhé neustálé změny polohy všemi směry mírně stlačují a zase uvolňují meziobratlové ploténky, což zlepšuje jejich výživu. Ta totiž probíhá difuzí z přilehlých obratlových těl a je na pohybu závislá, neboť meziobratlová ploténka nemá žádné vnitřní cévy. Je dobré si vždy tento typ židle předem vyzkoušet, a důležité je správné nastavení výšky.

Jsem přesvědčený, že zdravotní židle sou nejlepší volbou pro lidi se sedavým zaměstnáním nebo pro všechny, kteří buď trpí bolestmi zad nebo se jim chtějí vyhnout. Sám jsem si SpinaliS pořídil po osobním otestování. Vzhledem k pohodlí, kvalitě a prokázanému pozitivnímu vlivu na zdraví, ji doporučuji svým pacientům i známým.

(nm)