HLEDÁME ŘEDITELKU/ŘEDITELE MĚSTSKÉ POLICIE OSTRAVA

Ostravští radní v úterý 12. února odsouhlasili vyhlášení výběrového řízení na obsazení pozice ředitele/ředitelky Městské policie Ostrava. Současnému řediteli Zdeňku Harazimovi, který je na své pozici již přes 10 let, 16. srpna ze zákona zanikne jeho pověření k výkonu funkce a po vzájemné dohodě si jej již nebude obnovovat. Termín pro odevzdání přihlášek je pondělí 1. dubna do 12 hodin. Předpokládaný nástup je dohodou.

Požadavky a podmínky tohoto výběrového řízení jsou nastaveny tak, aby se do něj mohl přihlásit co nejširší okruh potenciálních uchazečů, tedy nejen osob, které jsou v současné době strážníky obecní policie.

V požadavcích na uchazeče o tuto pracovní pozici je státní občanství České republiky, vysokoškolské vzdělání v magisterském nebo bakalářském studijním programu, výhodou je ekonomický nebo právní obor. Podmínkou je také znalost zákona o obecní policii, praxe v pozici vedoucího zaměstnance, praxe u bezpečnostních složek nebo ve veřejné správě, a to minimálně 3 roky, velmi dobré organizační a komunikační schopnosti a psychická a fyzická odolnost. Zbrojní průkaz skupiny „D“ je pro uchazeče výhodou. Přihlášku je možné zaslat poštou na adresu ostravského magistrátu nebo osobně doručit na jeho podatelnu.

Ostravská městská policie vznikla jako jedna z prvních v České republice v roce 1992. V dubnu téhož roku složilo slib prvních 80 strážníků. V současné době je ostravská městská policie s 631 strážníky druhou nejpočetnější městskou policií v republice. K dispozici má oddíl operativní, jehož součástí je hlídková služba, pořádková služba, kynologie a hipologie. Dále úsek prevence a propagace a středisko vzdělávání a volnočasových aktivit, které zajišťuje průběžné vzdělávání a přípravu čekatelů na budoucí povolání strážníka nejenom v  Moravskoslezském, ale i v Olomouckém a Zlínském kraji. Městská policie Ostrava se zvláště poslední rok potýká s nízkým stavem strážníků, kdy do plánovaného stavu jich aktuálně chybí 84.

Přehled ředitelů MPO a doba, po kterou byli ve funkci:

Karel Kos                       3/1992 – 9/1993

Jiří Čaputa                     9/1993 – 5/1995