Hasičský Bizon vyprošťoval Fabii z hlubokého příkopu na okraji Ostravy

Hasičský Bizon vyprošťoval Fabii z hlubokého příkopu na okraji Ostravy

Dvě jednotky profesionálních hasičů (HZS MSK) včera odpoledne zasahovaly v obci Horní Lhota (okres Ostrava-město) u nehody osobního automobilu Škoda Fabia, který skončil na střeše v příkopu zhruba pět metrů pod úrovní silnice. Jak nás informoval tiskový mluvčí HZS MSK por. Mgr. Petr Kůdela, řidička vyvázla jako zázrakem bez zranění. O vytažení fabie se, jako již častokrát, zasloužil hlavní měrou hasičský vyprošťovací speciál Bizon.

DNfabiavyprosteniHorniLhota (1)
foto: HZS Moravskoslezského kraje

Do Horní Lhoty na silnici, spojující s Vřesinou, vyjely v sobotu odpoledne dvě ostravské jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Poruba a Zábřeh, odtud i vyprošťovací speciál Mercedes Actros Bizon. Po dobu vyprošťování pomocí hydraulické ruky Bizona byla silnice uzavřena, fabia ale stála na silnici na kolech už během deseti minut. Hasiči zabezpečili havarované auto před případným požárem. Na závěr ještě museli uklidit pomocí nasákavého sorbentu menší olejovou skvrnu na silnici.

NM