Háčkovaný podzim

Možná si při přečtení slova háčkování vzpomenete na své dětství u babičky a její šikovné ruce. Ale nenechte se mýlit – háčkování je znovu velkým hitem a volné chvíle mu věnují (nejen) ženy všech generací.

Pokud chcete začít, stačí si koupit háček a pletací přízi – velký výběr najdete např. v galanteriích Stoklasa (v centru Ostravy na Kuřím rynku, v Avion Shopping Parku a od 1. 10. 2019 se můžete těšit i na nově otevřenou prodejnu ve Foru Nová Karolina, která bude největší galanterií v Moravskoslezském kraji).

S prvními kroky vám možná pomůže babička nebo si návod i pro úplné začátečníky najdete na internetu. Navštívit můžete také kurzy pořádané prodejnami Stoklasa (přehled kurzů najdete na facebookové stránce @ProdejnyStoklasa). Populární jsou nejen různé šály a módní doplňky, ale uháčkovat si můžete i kabelku, tašku „síťovku“ nebo zvířátko pro radost.

TIP: Podrobný návod na háčkovanou dýni (a spoustu dalších návodů) najdete na webu koralky.stoklasa.cz. Veškerý materiál a pomůcky na háčkování zakoupíte v galanteriích Stoklasa.

(nm)