Fulnek otevřel Síň slávy Petry Kvitové

Fulnek otevírá Síň slávy Petry Kvitové. Foto zdroj: Město Fulnek, FB stránky.

První návštěvníci si mohli v pátek 22. července prohlédnout Síň slávy české tenistky Petry Kvitové ve Fulneku na Novojičínsku. Návštěvníci se mohou těšit na poháry třeba z vítězství ve Wimbledonu.

„Síň slávy Petry Kvitové s dovětkem „příběh české lvice“ je umístěna v druhém patře Knurrova paláce, jedné z nejkrásnějších barokních budov města i Moravy,“ konstatuje starosta Petr Ertelt.

Právě v prostorách zdejší bývalé kaple jsou vystavena nejvýznamnější ocenění, jež Petra Kvitová přivezla ze světových turnajů, nebo obdržela například za svoji fair play hru.

„Další místnosti prezentují různé pohledy nejen na sportovní kariéru této dvojnásobné wimbledonské vítězky, ale i na její dětství ve Fulneku a život v takové šíři, jak dosud nebyly nikdy prezentovány,“ přibližuje Petr Ertelt výjimečný projekt, který  je podle jeho slov rozumnou investici do rozvoje Fulneku a jeho budoucnosti i výrazným počinem nejen na poli rozvoje cestovního ruchu

„V bezprostřední blízkosti Knurrova paláce je Památník Jana Amose Komenského s novou expozicí nazvanou Svět Komenského Fulnek. Jde tedy o symbolické propojení dvou velkých fulneckých osobností, Učitele národů a světoznámé tenistky,“ podotýká starosta s tím, že město do projektu investovalo 2,8 milionu korun a 300 tisíci korun přispěl Moravskoslezský kraj.

„Když se řekne Fulnek, vybaví se mi domov. Rodiče, byt, kde jsme společně žili, a kam za rodiči jezdím dodnes,“ vysvětluje Petra Kvitová, proč byla síň slávy vytvořena právě v jejím rodném městě. „V mých vzpomínkách na dětství nechybí ani babičky, dědečkové, spousta kamarádů, učitelé v základní škole, vůně jídel, která maminka vařila,“ dodává tenistka.

Její bratr Libor Kvita, člen zastupitelstva Fulneku a zároveň koordinátor projektu ze strany města, akcentuje, že obrovský důraz je kladen na dokonalé zabezpečení cenných trofejí i celé expozice. „To je prioritou Petry i celého realizačního týmu,“ konstatuje.

(nm)