FOLKLOR BEZ HRANIC VYVRCHOLIL NA HRADĚ

Soubory vystoupily ve čtvrtek v Porubě. Foto: Jiří Zerzoň

Program letošního již 21. ročníku festivalu Folklor bez hranic představil soubory z České republiky i ze zahraničí na náměstích a v ulicích v Moravské Ostravě, Hrabůvce, Mariánských Horách a v Porubě. Festival vyvrcholil v pátek 17. srpna na Slezskoostravském hradě.

Dvanáct souborů z České republiky a také z Indie, Itálie a Srbska předvedlo své umění v ostravských ulicích, na náměstích a také v domovech pro seniory a v domově Čtyřlístek. Čtvrteční program byl věnován Porubě. Za velkého zájmu přihlížejících soubory prošly Hlavní třídou a poté zatančily na prostranství u kruhového objezdu. Diváci vytvořili skvělou atmosféru a tanečníkům dlouho aplaudovali.

V pátek dopoledne soubory zatančily v Centru pro osoby se zdravotním postižením Čtyřlístek a v domově pro seniory Kamenec. Závěr festivalu se odehrál na Slezskoostravském hradě. V pátek 17. srpna se od 16 hodin představily dětské sbory a o hodinu později vystoupila Musica Folklorica a poté festival zakončil závěrečný koncert za účasti všech souborů.

(nm) Zdroj: Město Ostrava