FLORBALISTKY 1. SC TEMPISH VÍTKOVICE VYBOJOVALY VE ŠVÉDSKU STŘÍBRO

Historického úspěchu na mezinárodním poli dosáhl ženský florbalový tým 1. SC TEMPISH Vítkovice. Jako úřadující mistryně České republiky se zúčastnily jako český zástupce poháru mistrů – Champions Cupu ve švédském Gävle. V turnaji se probojovaly do finále, kde podlehly místnímu IKSU.

„Podařilo se nám postoupit do finále a tím dosáhnout hned několika historických zápisů. Jako první zástupce naší země jsme zopakovali tento úspěch (2014 a 2019), jako první český klub jsme porazili v ostrém soutěžním zápase finského mistra (semifinále, SB Pro 5:4 v prodloužení) a zároveň jsme potvrdili pozici nejúspěšnějšího českého klubu na mezinárodní úrovni (celkem 3 stříbrné medaile z Champions Cupu – ženy 2014 a 2019, muži 2010). Jsme nesmírně hrdí na to, že se nám daří takovýmto způsobem reprezentovat a zviditelňovat naši zemi, náš kraj i naše město,“ uvedl Pavel Palata, generální ředitel 1. SC TEMPISH Vítkovice.

Pro Vítkovice je to třetí stříbro na Champions Cupu, druhé ženské. Jsou tak nejúspěšnějším českým klubem na mezinárodním poli.

(ab) Zdroj: Město Ostrava