Festivalová nabídka v Ostravě? To nejsou zdaleka jen „Coloursy a B4L“!

Červen, červenec a srpen budou v našem městě opět nabité festivalovými programy, v nichž si s jistotou dokáže vybrat každý! Světovou špičkou se samozřejmě stane osmnáctý ročník Colours of Ostrava, ale ani další akce za ním nechtějí zaostávat. Nepřekvapí, že ty největší a nejobsazenější proběhnou v areálu Dolních Vítkovic. Navíc můžete soutěžit o vstupenky na Oldies festival. 

SORFest, to je tvrdý začátek

Letošní letní festivalová sezona začíná v Ostravě tvrdě, koná se Slezskoostravský Rock-Fest 2019 Open Air, zvaný též SORFest. Jeho dvanáctý ročník bude opět na Slezskoostravském hradě v sobotu 1. června od 12 do nejméně 24 hodin.

„Letos na třech pódiích! Nádvoří a Aréna budou přímo na hradě a Loděnice s doprovodným programem pod areálem,“ informovali z pořádajícího spolku Kultura pro Slezskou Ostravu. Upozornili také, že vloni měli vyprodáno s předstihem.

Foto: Fotoreport Sorfest 2017 | ElitniRebel.cz

V tomto roce vystoupí na SORFestu sedmnáct účinkujících, účast už potvrdily metalové legendy Arakain, Vitacit, Törr, Rott, Alkehol, progresivně rockoví veteráni Progres 2, ale také Bijouterrier, Slepí Křováci, Mean Messiah, Hlahol či Forrest Jump. Chybět nemá ani dětská zóna s atrakcemi a mládež do patnácti let má v doprovodu dospělého s platným lístkem vstup zdarma.

Pokračování v duchu country

Týden po rockerech má Slezskoostravský hrad patřit milovníkům zcela odlišného hudebního stylu, totiž country. Zastaví se největší český festival této hudby Country Fontána, ostravská edice uvede v sobotu 8. června od 15 do 22 hodin Naďu Urbánkovou s kapelou Bokomara, Fleret, Nezmary, Karla Kahovce a Poslední sběr.

MichalFest, dva dny pod věží

Nepohasínající slovenská hvězda Richard Müller

Přímo pod těžní věží starého Dolu Michal v Michálkovicích bude v pátek 14. a v sobotu 15. června tradiční MichalFest. „Pohodový a multižánrový,“ slibují organizátoři a upozorňují, že první den začne v 16 a druhý ve 12 hodin. Opět si mají na své přijít i dětí, pro které budou připraveny zajímavé atrakce i aktivity. Letos na MichalFestu vystoupí:

Slepí křováci, Poetika, Felix Teleke, Mňága a Žďorp, Jakub Děkan, Richard Müller, Circus Brothers, XIII. Století, Allskapones, Petra Göbelová, O5 a Radeček, Coltcha United, Lenny, Hudba Praha, Peter Nagy, Kaczi, Harlej, Symfobia, Ruslana, Oceán a Trezor.

 

Oldies Festival, už nejen „90´s“ Můžete vyhrát také vstupenky !!!

Největší český open-air festival nabitý energií 90. let se ve svém pátém ročníku neváhá orientovat i na léta osmdesátá či milénium. Uskuteční se v sobotu 15. června v Dolních Vítkovicích a po první vlně lístků se podle zástupce pořadatelů Jana Válka jen zaprášilo.

Co si takhle zasoutěžit a získat vstupenky?
Máte jedinečnou šanci !! Magazín Naše Město a Oldies Festival pro Vás připravil soutěž o 20 vstupenek. Stačí odpovědět na otázku a odeslat do redakce. Jak tedy soutěžit? Stačí odpovědět na jednoduchou otázku:  V kolik hodin vystoupí Masterboy & Beatrix ? Své odpovědi posílejte na: redakce@nase-mesto.cz, do 10.6.2019. Výherce vylosujeme v úterý odpoledne a výherce budeme kontaktovat mailem. Na jednu osobu je možné
získat pouze dvě vstupenky.

Na Oldies festivalu vystoupí Masterboy a Beatrix

The Outhere Brothers a Londonbeat z USA, Masterboy & Beatrix Delgado a La Bouche z Německa, Haddaway z Trinidadu, Fab Morvan (ex-Milli Vanilli) z Francie a jako hlavní hvězda Safri Duo z Dánska. Takový je seznam letošních účinkujících, které na pódium uvede moderátor akce Martin Hájek.

Oldies Festival, jehož brány se otevřou 15. června už v poledne,  bude opět přenášet živě radio Kiss On-Air, návštěvníci se mohou těšit na autogramiádu hvězd a především skvělé hity Anybody (od Masterboy, Be My Lover od La Bouche,  I´ve Been Thinking About You od Londonbeat,  Boom, Boom, Boom od Outhere Brothers, What is Love od Haddawaye, Girl I´m Gonna Miss You od Milli Vanilli i Play-a-Live (The Bongo Song) od Safri Duo. Pofestivalová párty bude pokračovat v klubu Lighthouse ve Stodolní ulici, kde se hosté z páskou z Oldies Festivalu na ruce dočkají slevy až deseti procent na konzumaci.

 

Beats for Love, taneční pecka

Vůbec poprvé poctí Ostravu svou návštěvou německý DJ a producent Alle Farben, který vydává jeden hit za druhým. A Další zvučná jména následují:

Don Diablo, Robin Schulz, Sven Väth, Anime, Chocolate Puma, Claptone, D-Block & S-Te-Fan, Delinquent Habits, Delta Heavy, Dimension, Dr. Peacock, Jauz, Kryder, Macky Gee, Netsky, Nora En Pure, Wilkinson, Killer Hertz, David Penn, Weiss, Audio, Culture Shock, David Gravell, Thomas Schumacher, Spartaque, The Yellowheads, Benny Page, Dope Ammo, Jamie Irie & Blackout Ja, Egbert Live,Heatbeat, Illyus & Barrientos, Loadstar, 3RDKND (Katharsys, Donny, Forbidden Society), Orjan Nilsen, Pythius, Merk & Kremont, Lewis Fautzi, Malice, Deas, Suburbass, DJ Hybrid, Selecta J-Man, Spirit Architect, The Sweet Life Society, FA73, Troy Savoy & Mr. Harvey Miller…

Tak už od března vypadá soupis největšího tanečního festivalu v srdci Evropy – ostravského Beats for Love, jehož sedmý ročník je od středy 3. do soboty 6. července v Dolních Vítkovicích. Vyrostou zde následující scény: Love Stage, Drum & Bass, House, EBM & Trance, Techno, Reggae 2 Jungle, Devastator HC/HS, Breakbeat, Electroswing, Psytrance.

„Zavítá k nám rádiový král Alle Farben, matadoři D&B Netsky a Wilkinson a především světová legenda elektronické muziky Sven Väth! Tento svátek taneční hudby bude nabitý tak, že ani nebudete vědět, kam dřív skočit,“ zve ředitel festivalu Kamil Rudolf. Prozradil ze světa převzatou novinku: Jedna z hlavních hvězd, německý DJ a producent Alle Farben vystoupí na Love Stage už ve středu v 16 hodin, nebude tedy účinkovat až pozdě v noci, jak bývalo zvykem.

Letos premiérově bude součástí festivalu i diskuzní fórum s názvem Beats Evolution. Jedná se o tematicky zaměřené panelové diskuze s rozmanitými spíkry z České republiky i zahraničí, kteří z různých úhlů představí hudební svět a život v něm. Návštěvníci festivalu tak nahlédnou pod pokličku organizace festivalů a do backstage zákulisí, seznámí se s fungováním českým hudebních klubů, proberou vztah umělce a fanouška nebo mentální zdraví umělce. “Nebudou chybět ani témata jako role drog na taneční scéně, což je ve většině případů tabu, o kterém se nemluví, zdroje inspirace pro umělce nebo balancování uměleckého a rodinného života,” říká Matyáš Ožana, marketingový ředitel festivalu Beats for Love.

Rozšiřuje se také nabídka doprovodného programu. Vedle oblíbených aktivit, jakými jsou kupříkladu beerpong, testování sprayařského a parkourového umění, facepainting, ping-pong nebo fotbálky přibude letos například DJ škola. V rámci té si mohou návštěvníci festivalu na vlastní kůži otestovat DJ umění, a to na nejmodernějších DJ strojích.

 

Colours of Ostrava s The Cure

Vrcholem ostravské festivalové sezony je akce, která se zrodila v roce 2002 ještě napůl na Stodolní ulici a Černé louce. Od té doby se podařilo týmu v čele se Zlatuší Holušovou vytvořit fenomén – Colours of Ostrava. Jeho letošní osmnáctý ročník nabídne: Více než 350 programových bodů – koncertů, divadel, filmů, výtvarna, diskuzí i workshopů – na 21 otevřených i krytých scénách a dále mezinárodní řečnické fórum s 8 scénami a 150 řečníky ze 24 zemí světa a pro nejmenší návštěvníky dětské kapely, dílničky, divadla a divadélka, rukodělné workshopy.

The Cure v čele s Robertem Smithem vystoupí na Colours of Ostrava

Organizátorům se povedlo zajistit účast jedné z nejkultovnějších skupin hudební historie – britských The Cure v čele s Robertem Smithem! Těm ale budou směle sekundovat postrockoví Mogwai, nejúspěšnější nezávislý australský hudebních všech dob John Butler, gospel/blues/soulový kazatel Rag´n´Bone Man, energické elektropopové taneční trio Years & Years, zpěvačky Florence, Mø, Zaz, Mariza i Rosalía, písničkáři Xavier Rudd, Tom Walker, Lewis Capaldi, smyčcový Kronos Quartet, jazzoví Sons of Kemet XL či Cory Henry & The Funk Apostles, královna stylu calypso Calypso Rose a další a další z pestrého přehršle hudebních odnoží. Colours of Ostrava 2019 proběhne v Dolních Vítkovicích od středy 17. do soboty 20. července.

 

A opět porce nejtvrdší muziky

Ostrava v plamenech, tak se jmenuje akce připravená na sobotu 3. srpna pro příznivce rocku a metalu. Na mezinárodním festivalu v ocelovém srdci Evropy – v Dolních Vítkovicích – se od 12 hodin představí Lautr, Bastard, Cochise, The Edge of Reason, Phenomy, Tranutenberk, Kaatarakt, Gloryhammer, Grave Digger, Freedom Call a Orden Ogan.

 

Létofest, to nejlepší z Česka

Dá se bez nadsázky říci, že nejlepší ze současné české, ale také slovenské scény nastoupí na pódium v Dolních Vítkovicích v rámci ostravské verze putovního Létofestu. A to v pátek 9. a v sobotu 10. srpna. Létofest nabídne: Xindl X, Pražský výběr, Mig 21, Imt Smile, Mandrage, Horkýže Slíže, Monkey Business, Lenny, Wanastowi Vjecy, Tomáše Kluse, Marka Ztraceného, Divokýho Billa, Dogu, Mensfield, O5 a Radečka, UDG a Vypsanou fixu.

 

Prostor dostane také klasika

Ostravské dny jsou žánrově zaměřeny na soudobou klasickou muziku a to i avantgardní, experimentální či riskantní. Nejprve budou mladí skladatelé tři týdny pracovat se světově proslulými osobnostmi a pak představí veřejnosti díla, která nebyla v Česku nebo vůbec jinde na světě ještě uvedena. Festival se koná od 22. do 31. srpna na různých místech – v Trojhalí Karolina, na Dolech Hlubina a Michal, Janáčkově konzervatoři či Katedrále Božského Spasitele.

(nm)