Festival Sporťáček s obří překážkovou dráhou řádil na Městském stadionu v Ostravě

Přes 60 klubů, od karate přes akvabelky třeba až ke korfbalu, a více než 3 500 Ostraváků navštívilo sportovní den Wannado festivalu Sporťáček. Vybrat správný sport dětem pomáhali hokejisté Milanem Hnilička a David Moravec, skokani na lyžích Jakub Janda a František Jež a atletka Simona Vrzalová. Poprvé se v Ostravě bojovalo o titul Festivalového Ninjy na nové překážkové dráze. Sobota 2. září patřila dětem a sportování.

Wannado festival Sporťáček letos představil svou novou podobu – součástí se staly 4 postavičky a překážková dráha Ninja Race. Celý den se sportovalo na 63 stanovištích, mezi které patřil volejbal, ringo, crossminton, řecko-římský zápas nebo capoeira. Děti z klubů si užívaly svá vystoupení na pódiu a návštěvníci zkoušeli jeden sport za druhým.

Festival zahájil hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák a od rána s dětmi na různých stanovištích blbnul hokejista Milan Hnilička, který přijel na Sporťáčka už potřetí. „Pro naše děti je to super akce. Mě se líbí si s nimi hrát. Už mě okopali na fotbale a trošku mě osekali na hokejbale,“ směje se Hnilička, „na jednom místě si můžou vyzkoušet plno sportů a objevit sporty, o kterých ani nevěděli, že by se jim mohly líbit.“

2017_09_02_Wannado_Ostrava-3450

Skokany Jandu a Ježe zaujaly sporty, ve kterých se jakkoli skákalo. „První věc, co jsem viděl, bylo, když kluci před pódiem přeskakovali ležící lidi (vystoupení klubu L.E.A.D. Parkour, pozn. red.), to se mi líbilo, ale to bych asi nepřeskočil,“ obdivuje představení Jakub Janda. František Jež zase vychvaloval kluky, co skákali na kolech a koloběžkách. Oba se shodli, že je festival překvapil svou širokou nabídkou sportů. „Festival může lidi nakopnout k pohybu, tohle je akce, která přinutí lidi se minimálně přijít podívat,“ zhodnotil Jež.

2017_09_02_Wannado_Ostrava-3641

Nová překážková dráha Ninja Race? Tak ta se Sporťáčkovi povedla, shodli se všichni, kterých jsme se zeptali, sportovci, kluby i děti. Dráha měla dvě varianty – jednu pro menší děti, jednu pro větší. Až do 15:00 ji mohli zkoušet úplně všichni. 8 nejlepších se od 16:00 utkalo o titul malého a velkého Festivalového Ninjy.

Ostrava byla první zářijovou zastávkou, Sporťáček pokračuje příští sobotu v Praze (9. 9.) a dále v Brně (16. 9.), Plzni (23. 9.) a Litvínově (28. 9.).

V průběhu celé akce se návštěvníci mohli připojit k festivalové aplikaci a po zodpovězení 3 otázek soutěžit o kolo Author a další zajímavé ceny. Celý festival proběhl za podpory generálního partnera Agrofert a hlavních partnerů Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a banky Hello bank! by Cetelem, díky které můžeme závodit na překážkové dráze Ninja Race. Sportovali jsme také díky podpoře Moravskoslezského kraje a města Ostravy. Jsme vám blíž díky Ministerstvu pro místní rozvoj, projektu Česko země příběhů a dlouhodobě nás podporuje Česká unie sportu. Dopravu zajišťuje Havex Auto a hrát si můžete díky království hraček Bambule, zdraví hlídá VZP, správné jídlo a pití zajišťují Sportovní areál Hamr a Mattoni. S jídelníčkem malých sportovců radil stánek Zdravého stravování a o pořádek se stará AVE, zahraniční věhlas máme díky projektu #BeActive.

O festivalu:

Festival sportu Wannado je největší náborový festival u nás. Prezentují se na něm sportovní kluby jak tradičních sportů, jako je hokej, florbal nebo tenis, tak těch netradičních –crossminton, kajukenbo či sportovní street jump. Společně s dětmi si znovu přijdou zasportovat známé osobnosti. Více informací najdete na www.wannadosports.com

(TZ)