FESTIVAL COLOURS OF OSTRAVA NADCHL HUDEBNÍ FANDY

Na letošním již 18. ročníku festivalu Colours of Ostrava vystoupilo 120 českých a zahraničních kapel. Čtyřdenní akce vyvrcholila koncerty ZAZ a britské legendy The Cure. Město Ostrava připravilo oddychovou zónu s posezením, veselým focením, malováním na obličej a soutěžemi pro dospělé i děti.

Jedinečný festival nabídl během čtyř dnů neuvěřitelných 350 programových bodů na 24 podiích a velkolepě vyvrcholil koncerty francouzské zpěvačky ZAZ a legendární britské skupiny The Cure. Odhadem je sledovalo na 40 tisíc diváků. A právě The Cure je nadchli netradičně dlouhým, dvouapůlhodinovým koncertem, který tvořil průřez jejich 40leté tvorby.

Součástí festivalu je diskuzní fórum Meltingpot, které nabízí besedy týkající se globálních problémů, ale také vědy, cestování nebo sportu. Zcela výjimečné bylo setkání s českými parahokejovými reprezentanty. Přestože se konalo v pátek v pravé poledne, aula Gong se slušně zaplnila. Parahokejisté na nedávném mistrovství světa v Ostravě doslova pobláznili fandy, díky našim borcům padaly historické rekordy návštěvnosti. Sportovci ale odjeli z Ostravy bez medaile, na šampionátu skončili čtvrtí. To jim vynahradil primátor Tomáš Macura, který setkání zorganizoval a pro hokejisty nechal vyrobit pamětní medaile. Ty jim předal na závěr setkání. V dojemném okamžiku českým parahokejistům diváci dlouho aplaudovali a moderátor Robert Záruba musel potlesk přerušit, aby parahokejisté stíhali další program.

K úspěšnému průběhu festivalu přispělo město Ostrava. Návštěvníkům nabídlo oddechovou zónu s posezením a výhledem na hlavní stage. Připravilo znalostní i zábavné soutěže pro malé i velké. Velký úspěch mělo malování na obličej anebo veselé focení s rekvizitami zaměřené na 30. výročí listopadu 1989, stejně jako soutěž zaměřená na proměny Ostravy za posledních 30 let.

Největší hudební akci v Ostravě, která se koná s podporou města, přálo i počasí. Čtyři dny hudby a zábavy jsou minulostí, ale pořadatelé již připravují další ročník. Laťku si letos dali hodně vysoko…

(ab) Zdroj: Město Ostrava