FESTIVAL BEATS FOR LOVE ROZTANČÍ DOLNÍ VÍTKOVICE

Beats for Love je největší taneční festival v srdci Evropy.

Sedmý ročník největšího tanečního festivalu ve střední Evropě Beats for Love se koná od 3. do 6. července v Dolní oblasti Vítkovice. Dopravní podnik připravil pro návštěvníky akce speciální festivalovou jízdenku. Organizátoři festivalu se věnují také charitě a pomáhají potřebným.

Festival taneční hudby Beats for Love začne ve středu 3. července v Dolní oblasti Vítkovice. Areál se otevře ve 14 hodin. Pořadatelé očekávají, že během čtyř festivalových dnů akci navštíví 40 tisíc lidí. Kromě hudby připravili pořadatelé i diskuzní fórum.

Dopravní podnik Ostrava vydal pro festivalové hosty speciální týdenní Festivalovou jízdenku platnou v termínu konání festivalů Beats for Love a Colours of Ostrava.  Jízdenka platí od pondělí do neděle a stojí 220 Kč (zlevněná 110 Kč). Má formu jednorázového papírového ID pásku a umístí se na zápěstí.  Dopravní podnik na závěr každého festivalového dne posílí tramvajovou dopravu vloženými spoji ze zastávky Dolní Vítkovice Hlubina ve směru na Hlavní nádraží (přes centrum města) a ve směrech do Výškovic a na Dubinu. Navíc budou kapacitně posíleny noční spoje tramvajových linek č. 2, 4 a 9.

Součástí Beats for Love je pomoc potřebným lidem. Organizátoři uspořádali dvě veřejné sbírky – jedna podpořila dětské i dospělé pacienty Kardiologického oddělení Městské nemocnice Ostrava, druhá pomohla vážně nemocné holčičce. Ta teď díky speciální pomůcce v hodnotě sto tisíc korun může poprvé v životě komunikovat se svým okolím. Kromě toho tým Beats for Love daroval krev, uklízel v zahradách seniorských domů a v netradičních hodinách hudební výchovy učil studenty gymnázií DJ umění.

Organizátoři tanečního festivalu rovněž předali 300 tisíc korun Mobilnímu hospicu Strom života. Částku tvořilo vybraných 149 tisíc korun a 151 tisíc korun, které darovali členové organizačního týmu festivalu. Hospic pečuje o dětské i dospělé pacienty v pokročilých a konečných stadiích nevyléčitelných nemocí.

(ab) Zdroj: Město Ostrava