Dýně pro zoo

Štětkoun kamerunský. foto: E.Gombala

Letošní sezóna byla poměrně bohatá na ovoce a další plody, z nichž mnohé slouží jako potrava i zvířatům v zoo. Mezi oblíbené pochoutky některých druhů patří i dýně. Proto se ostravská zoologická zahrada opět obrací na pěstitele a zahrádkáře, kteří mají dýní nadúrodu. Jejich přebytky velmi rádi přijmeme. Využijeme je nejen jako krmivo pro zvířata, ale vydlabané a nasvícené poslouží i k výzdobě areálu zoo při tradiční listopadové akci. 

První listopadovou sobotu, tj. 3. listopadu, se v ostravské zoologické zahradě uskuteční tradiční oslavy svátku Halloween spojené s dlabáním dýní. Obracíme se proto na zahrádkáře a pěstitele zeleniny, kterým se letos urodil nadbytek dýní, zdali by nám své přebytky neposkytli. Po akci budou dýně využity jako doplněk krmení zvířatům, pro které jsou tyto plody zajímavým zpestřením jídelníčku i velkou pochoutkou. Patří k nim například prasata, některé druhy opic nebo hroši. Děkujeme!

Připomínáme, že tento den bude rovněž ukončena soutěž ve sběru plodů „Šípkový podzim“. Ve výukovém centru zoo proběhne slavnostní vyhlášení nejpilnějších sběračů. Podrobná pravidla k soutěži naleznete zde.

(nm) foto: foto Enrico Gombala a archiv Zoo Ostrava