Druhý turnus letní školy byl zahájen

V pondělí začal v ostravské zoologické zahradě druhý turnus tradiční Letní školy – příměstského tábora pro děti od 10 do 15 let. Tématem letošního ročníku je „Tajemství mokřadů a rybníků“.

Celá akce, která trvá od pondělí do pátku, je zaměřena na vodu – pro děti jsou připraveny nejrůznější vodní a pohybové hry, ale i tematické povídání o významu a ochraně vody, o vodních rostlinách a živočiších. Jednou z aktivit je také společná instalace hmyzího hotelu v areálu zoo. Děti se tak aktivně zapojí do ochrany místní biodiverzity. Poslední den na děti čeká velká soutěž v družstvech. Vedle informací o ochraně vod a hraní her si účastníci vyzkoušejí i činnosti u vybraných druhů zvířat, aby poodhalili, co obnáší chovatelská práce v zoo.

Příměstský tábor probíhá v Zoo Ostrava ve spolupráci s Kruhem přátel zoo již od roku 1973 a jeho cílem je přiblížení přírody dětem, seznámení se s významem a chodem zoologických zahrad a zejména výchova dětí k ochraně přírody. Akce se dlouhodobě těší velkému zájmu dětí i rodičů. Celkem se každoročně konají tři turnusy.

(nm)