Dopravnímu podniku Ostrava (DPO) chybí téměř pětina řidičů. Musí omezit provoz

Foto: Archiv DPO Ostrava a.s.

Zhoršující se epidemiologická situace zasáhla i do provozu Dopravního podniku Ostrava (DPO). S ohledem na vysokou absenci řidičů MHD dochází od dnešního dne, k dočasnému omezení.

Na tramvajových linkách č. 3 a 6 nebudou jezdit vybrané spoje (1. – 23. 12. 2021). Ruší se kapacitní posílení nočních tramvajových kurzů z pátku na sobotu na linkách jezdících kolem ul. Stodolní.

Omezení se dotknou i trolejbusového provozu. Od příštího týdne budou trolejbusy jezdit v pracovní dny v omezeném režimu, který bude pro tento účel uveden v zastávkových jízdních řádech v pravé kolonce „zvláštní“ (6. – 23. 12. 2021). DPO dočasně zastavuje také autobusovou linku č. 20 a doplňkové minibusové linky č. 91, 96 a 99 (1. – 31. 12. 2021).

 „Jakýkoli zásah do provozu MHD je pro nás v Dopravním podniku Ostrava vždy až poslední variantou. Bohužel ani nám se ale nevyhýbá zhoršující se epidemiologická situace a v tuto chvíli se potýkáme s absencí řidičů přesahující 18 %. Prosíme tak cestující o pochopení. Našim řidičům i jejich rodinám přejeme brzké uzdravení. Jakmile se do práce zase vrátí, i my se samozřejmě vrátíme k běžnému provozu a standardním jízdním řádům,uvádí předseda představenstva a generální ředitel DPO Daniel Morys.

Aktuální informace o změnách najdou cestující na webu www.dpo.cz/koronavirus.

(nm)