Dopravní nehoda s vyproštěním řidiče

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

V pondělí 2. listopadu 2020 byla krátce po osmé hodině večerní nahlášena na operační středisko HZS MSK dopravní nehoda tří osobních automobilů, která se stala v katastru Statutárního města Ostravy, městské části Ostrava-Poruba, na ulici Rudná. Během nehody došlo ke zranění dvou osob, jednu osobu museli hasiči vyprostit.

Operační středisko, které obdrželo informaci o dopravní nehodě ve 20:19 hod., ihned vyslalo na místo události dvě jednotky profesionálních hasičů ze stanic Ostrava-Poruba a Ostrava-Zábřeh.  Na místě zasahovaly dvě hasičské cisterny.

Při příjezdu jednotek na místo nehody bylo zjištěno, že došlo k nehodě tří osobních automobilů, kdy jeden z nich se nacházel mimo komunikaci a zůstala v něm zaklíněna jedna osoba. Hasiči všechna vozidla ihned zajistili proti požáru a zahájili vyprošťovací práce zaklíněné osoby pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení. Během pár minut hasiči osobu z vozidla vyprostili a ihned předali přítomné posádce zdravotnické záchranné služby, která se již starala o osobu z dalšího havarovaného vozidla. Po dobu záchranných prací byla ulice Rudná průjezdná pouze v jednom jízdním pruhu.

Po ukončení vyšetřování příčin nehody Policií ČR byl na místo povolán vyprošťovací automobil ze stanice Ostrava-Zábřeh, za jehož pomoci bylo vozidlo vytaženo zpět na komunikaci. Po odklizení všech vozidel hasiči uklidili a zprovoznili komunikaci v obou jízdních pruzích.