DO ROKU 2025 SE VYSTAVÍ LEPŠÍ HRUŠOVSKÁ ROZVOJOVÁ ZÓNA

Včera, 19. září odsouhlasili ostravští zastupitelé prodej pozemků v rozvojové zóně Hrušov společnosti Contera Management. Celková částka za prostory o velikosti 35 hektarů  činí 255 milionů korun. Investor slíbil vybudování průmyslové zóny, které si rozdělí na pět etap. Součástí zóny bude technická infrastruktura. Pozemky vzbudily velký zájem hned mezi čtyřmi společnostmi. Nakonec je všechny převýšila finanční nabídkou firma Contera Management.

„Jsem rád, že se po intenzivních prázdninových jednáních, která byla často velmi časově náročná, obě strany dohodly na znění smlouvy o prodeji pozemků v lokalitě, která byla stižena povodněmi a dlouhodobou devastací. Pozemky jsme začali zocelovat před 12 lety. Podepsáním kontraktu bude završena dlouholetá snaha města o nalezení nového využití pro tuto lokalitu. To, že v ní do pěti let vznikne až 700 nových pracovních míst, považuji za velmi pozitivní ukončení této dlouhé cesty,“ uvedl ostravský primátor Tomáš Macura.

Investor slíbil výstavbu 730 pracovních míst do roku 2028. Z toho celkem 200 míst s vyšší přidanou hodnotou. V první vlně budování, které činí cca 15 hektarů, bude ze 70 % zastavěna již využívanými objekty. První etapa očekává své dokončení do konce roku 2023. Kompletní zástavba se plánuje ukončit do konce roku 2025.

Společnost Contera Management chystá kromě technické infrastruktury postavit haly pro lehký průmysl využívané pro skladování a lehkou výrobu. Nebudou chybět „Flexispace objekty“, které kombinují skladovací prostory s administrativou nebo obchodní částí. V poslední řadě se vybudují haly pro vědeckotechnické účely. Uchytit se můžou malé a střední lokální firmy, díky prostorům věnovaným zrovna jim.Odhadovaná částka na  výstavbu projektu je 1,6 až 1,9 miliardy korun.

Kvůli povodním se okolí postupně vylidnilo, Ostrava to chce díky projektu napravit.

(ab) Zdroj: Město Ostrava