DO PÁTÉHO ROČNÍKU PROJEKTU „SPOLEČNĚ TVOŘÍME JIH“ JE PŘIHLÁŠENO PADESÁT NÁVRHŮ

Již pátým rokem vyčlenila radnice peníze na nápady obyvatel. V rámci participativního rozpočtu letos nabídla celých 10 milionů korun, na jejichž využití mohli lidé  v průběhu května a června přihlašovat své návrhy.

lidé přihlásili krásnou padesátku nápadů. Všem autorům patří poděkování za snahu měnit náš obvod k lepšímu.  Návrhy teď čeká technická analýza. Na začátku září zveřejníme ty, které postupují do říjnového hlasování,“ uvedla místostarostka Hana Tichánková, která participaci iniciovala a podílela se na zrodu zásad pro Českou republiku.

Nejvíce návrhů se již tradičně týká dětských hřišť a sportovišť, nechybí také návrhy na opravy chodníků nebo veřejných prostranství, několik projektů s historickou tématikou. Přihlášeny jsou také návrhy na box s náhradními díly pro inline bruslaře, Ringo centrum, přednáškový cyklus pro veřejnost s tematikou Voda a krajina, přírodní učebna, bosá stezka, mezigenerační park a další.

Nejvíce, 15 nápadů, přihlásili lidé ze Zábřehu, 13 z Výškovic, 12 z Hrabůvky a 10 z městské části Dubina a Bělský les.

Všechny informace jsou k dispozici na webu nasjih.cza Fb Náš Jih.

(ab) Zdroj:Město Ostrava