Dny českého piva jsou tu! V hospodách budou kvízy se sládky i pivní odměny

Tento týden probíhá po celé České republice 7. ročník Dnů českého piva. Svátek je tradičně organizovaný Českým svazem pivovarů a sladoven a zatímco po celé zemi trvá pivní oslava týden, na Ostravsku se díky pivovaru Ostravar bude v duchu “Nás nezkrotíte” slavit rovnou celý měsíc.

Dny českého piva vznikly před 6 lety a jejich iniciátorem byl Český svaz pivovarů a sladoven. Nový svátek vznikl s cílem povzbudit naši národní hrdost na tradici a kvalitu českého piva. Dny českého piva se slaví vždy na svátek svatého Václava, který je patronem sládků a českého piva. Pivovary se pravidelně poslední zářijový týden snaží zábavnou formou vzdělávat veřejnost, přiblížit historii českého piva a propojit pití piva s gastronomií. Proto oslavy probíhají v největší míře v hospodách a restauracích.

Jaký bude letošní program oslav?

Ostravar letos pojímá pivní oslavy jako oslavu práce hospodských. “Hospody jsou nositelem pivní kultury. V našem řemesle odjakživa platí, že sládek pivo vaří a hospodský ho dělá. Proto bychom letos rádi připili tisícovkám majitelů hospod, výčepním, servírkám a všem lidem, kteří každý den s láskou servírují naše pivo,” říká manažerka značky Ostravar Pavla Ličková. Připíjet se bude tradiční ostravskou dvanáctkou, kterou od letošního roku v Ostravě vaří nastupující generace mladých ostravských sládků.

Pro ty, kdo na Dny českého piva preferují speciály, jsou v průběhu oslav na čepu další dvě pivní lahůdky. Jedenáctka Mustang nejprogresivněji rostoucí jedenáctka na trhu a  čtrnáctka Grifel nejúspěšnější pivo z 2. generace Speciálů ze spilky.

Kvízy se sládkem

Kromě dvanáctky Ostravar a pivních speciálů připravil Ostravar nejen pro štamgasty na Dny českého piva v hospodách  výherní 90timinutový kvíz se sládkem. “Principem kvízu je správně zodpovědět na základní otázky, na které každý den hravě zvládají odpovídat naši hospodští,” vysvětluje Pavla Ličková. V kvízu proti sobě soupeří celé stoly hostů a první tři vítězné týmy získávají ceny.Trička, mikiny, čepice, půllitry.

 

Na své si příjdou i milovníci mobilů

Své znalosti si lidé během Dnů českého piva mohou prověřit také na internetu. Ostravar pro milovníky piva připravil obdobný zábavný kvíz online. Nejúspěšnější respondenti budou mít možnost zajít na náš účet do vybraných ostravarských hospod,  protože lepší než o pivu mluvit, je si ho dopřát,” říká s úsměvem Pavla Ličková z Ostravaru.

 

Slavit se začne v Ostravarně u Jubilejní a oslavy budou trvat celý měsíc

Dny českého piva 2019 začne Ostravar slavit ve své značkové hospodě Ostravarna U Jubilejní v nejlidnatější části Ostravy. Celkem budou letošní oslavy probíhat ve 21 hospodách na Ostravsku, Opavsku, Hlučínsku i Karvinsku a skončí až 31. října. Kompletní seznam hospod, kde bude Ostravar slavit Dny českého piva akcí kvízy se sládky naleznete zde:http://www.ostravar.cz/novinky/kviz_se_sladkem

(nm)