Dnes vyvrcholí folklor bez hranic

Průvodem centrem Ostravy a vystoupeními na Slezskoostravském hradě dnes, v pátek 18. srpna vyvrcholí jubilejní 20. ročník festivalu Folklor bez hranic. Diváci uvidí soubory z Ostravy, dalších českých měst, Srbska, Ukrajiny i atraktivní vystoupení hostů z Kostariky a Taiwanu.

Festival Folklor bez hranic vrcholí. Během týdne se folklorní soubory představily v Moravské Ostravě, Porubě, Mariánských Horách a Jihu, tanečníci navštívili ostravské důchodce v domovech pro seniory a potěšili i klienty Centra pro osoby se zdravotním postižením Čtyřlístek.

V pátek 18. srpna vyjdou folklorní soubory v 15.30 od Obchodního centra Nová Karolina a vydají se na Masarykovo náměstí. Během pochodu budou tančit a zpívat.  Poté se přesunou na Slezskoostravský hrad, kde v 17 hodin vystoupí dětské soubory. Celý festival zakončí od 18 hodin slavnostní závěrečný koncert.

(nm)