DISKUZE NA TÉMA BUDOUCNOSTI LOKALITY ODBORÁŘSKÁ PŘINESL ŘADU PODNĚTŮ

V pondělí 22. června 2020 odpoledne měli lidé možnost diskutovat na radnici téma veřejného prostoru části Hrabůvky, vymezené ulicemi Horní, Odborářská a Dvouletky. Plánovací workshop se uskutečnil v rámci projektu Dlouhodobě udržitelné transformace sídlišť statutárního města Ostravy ve spolupráci s Technologickou Agenturou ČR, VŠB a Centrem Kvality Bydlení.

Přítomní obyvatelé lokality se vyjadřovali mimo jiné k možnostem trávení volného času, údržby zeleně, dostupnosti služeb i parkování, označovali místa, kde se cítí dobře a kde naopak nebezpečně. „Jejich podněty poslouží jako podklad pro návrh pilotního projektu lokality. Radnice jej využije také při tvorbě strategického plánu Ostravy-Jihu, který aktuálně vzniká,“ uvedl místostarosta Jan Dohnal.

(ab) Zdroj: Město Ostrava