Díky Tanci pro život putuje neziskovým organizacím na Ostravsku 300 tisíc korun

Jako v předchozích letech, také letos byl součástí Festivalu v ulicích a Colours of Ostrava projekt Tanec pro život hutě ArcelorMittal Ostrava. Do tanečního stanu letos zavítalo 4 747 festivalových návštěvníků, kteří svým tancem podpořili dvě neziskové organizace z Moravskoslezského kraje. Dohromady pro ně vytancovali 251 335 korun. Částku huť ještě navýší a rovných 300 000 korun pošle Armádě spásy na ostravskou ordinaci pro chudé a Českému svazu ochránců přírody Salamandr na obnovu mokřadů v povodí řek Ostravice a Morávka.

„Letos si přišlo do našeho stanu zatančit 4 747 festivalových návštěvníků, což je opět rekordní počet, který každým rokem stoupá. Tanec pro život se stal už tradiční a vyhledávanou součástí ostravských festivalů,“ uvedla Monika Pěnčíková, vedoucí oddělení firemní odpovědnosti a sociálních služeb v ArcelorMittal Ostrava.

Stan ArcelorMittal Tanec pro život nabídl taneční parket každému, kdo chtěl svým tanečním umem pomoci dobré věci. Princip spočívá v napodobování choreografie předváděné profesionálním tanečníkem. Za každý správný pohyb získávají návštěvníci body, které huť převede na peníze. Po tanci má každý účastník možnost vybrat, kam vytančené prostředky poputují. Tento rok se v roli tanečníků předvádějících choreografii představili také herec Vladimír Polák, zpěvák David Stypka a tanečnice Nataša Novotná.

stažený soubor

Tancem mohli návštěvníci podpořit projekt Armády spásy, která otevřela v Ostravě ordinaci pro chudé. Díky získaným penězům bude moct poskytovat zde, ale také v terénu, odbornou lékařskou péči každému, kdo ji potřebuje. Zdravotní péči doplní preventivními programy, vzděláváním a osvětou zdravotníků. Cílem je zlepšit péči o lidi bez domova.

Druhý projekt, pro který mohli návštěvníci tančit, je obnova mokřadů v povodí řek Ostravice a Morávka. Péčí o mokřady se zachová přirozená a potřebná zásobárna vody v krajině a místo pro ohrožené druhy rostlin. O mokřady bude pečovat Český svaz ochránců přírody Salamandr.

„Od roku 2010, kdy je Tanec pro život součástí ostravských Colours a Festivalu v ulicích, už si v tanečním stanu ArcelorMittal zatančilo skoro 45 tisíc návštěvníků. Pro 32 organizací v Moravskoslezském kraji vytancovali celkem 3,6 milionu korun,“ dodala Pěnčíková.

ArcelorMittal Ostrava a.s. patří do největší světové ocelářské a těžařské skupiny ArcelorMittal. Ročně vyrábí více než 2 miliony tun oceli, která se uplatňuje zejména ve stavebnictví a strojírenství. Je největším výrobcem silničních svodidel v Česku. Kromě tuzemského trhu dodává své výrobky do více než 40 zemí světa.

ArcelorMittal Ostrava a její dceřiné společnosti mají téměř 7000 zaměstnanců. Průměrný měsíční výdělek v roce 2017 činil 36 646 korun. Díky nadstandardní ekologizaci vyrábí společnost své výrobky s minimálním možným dopadem na životní prostředí. Jediným akcionářem je ArcelorMittal S.A.

(nm) Foto: ArcelorMittal Ostrava