DEVĚT OSTRAVSKÝCH ORGANIZACÍ ZÍSKALO 168 TISÍC KORUN V PROGRAMU ,,VY ROZHODUJETE, MY POMÁHÁME“

Grantový program Nadačního fondu Tesco s názvem Vy rozhodujete, my pomáháme už zná své vítěze. V ostravském hypermarketu Třebovice za přítomnosti náměstka primátora Zbyňka Pražáka rozdalo Tesco šeky 9 vítězným organizacím z Ostravy, celkově za 168 tisíc korun. S 15 200 body zvítězila organizace Centrum pro dítě s diabetem, z.s.

Zákazníci hlasovali pro své oblíbené projekty od 21. ledna do 17. února 2019. Do 5. ročníku programu se přihlásilo 536 organizací. V Moravskoslezském kraji se do projektu přihlásilo 72 organizací. V Ostravě zvítězilo 9 organizací, kterým byly předány šeky na 30 000, 16 000 a 10 000 korun.

Vítěznými organizacemi jsou Centrum pro dítě s diabetem z.s., MIKASA z.s., Charita Ostrava, S.T.O.P., z.s., Zdravotní klaun, o.p.s., Pionýr z.s. – Pionýrská skupina Ještěr, která se umístila na druhém místě ve dvou ostravských regionech, Komunitní centrum MAKOVICE, z.s. a ABC. Absolutním vítězem v Ostravě se s 15 200 body stala organizace Centrum pro dítě s diabetem, z.s., která získala nejvyšší odměnu 30 000 korun.

„Jsem ráda, že jsme mohli podpořit zajímavé projekty neziskových a příspěvkových organizací a přispět tak ke zlepšení kvality života v Ostravě,“ řekla ředitelka hypermarketu Tesco Třebovice Markéta Kostelná. Šeky společně s náměstkem primátora Ostravy Zbyňkem Pražákem předala Ĺubica Barčíková, Area manager společnosti Tesco. „Chtěla bych poděkovat všem zákazníkům hypermarketů Tesco, že se do úkolu zvolit ty nejlepší projekty vrhli opravdu se zájmem a rozhodli se tak podpořit ty nejzajímavější,“ řekla Barčíková.

„Jsem rád za trend, kdy se firmy působící v dané lokalitě snaží pomáhat místním komunitám a podporovat potřebné projekty. Tesco je v našem regionu etablované a je dobře, že do hlasování o tom, komu pomoci, zapojilo širokou veřejnost,“ uvedl náměstek primátora Zbyněk Pražák.

Již pět ročníků pomáhá grantový programu Tesco „Vy rozhodujete, my pomáháme” realizovat projekty neziskových organizací po celé republice. Do 5. ročníku programu se přihlásilo celkem 536 organizací. Vítězných 270 vítězných organizací si na realizaci svých projektů rozdělí celkem 5 040 000 korun.

V 90 regionech po celé republice se největší podpoře zákazníků těšily projekty zaměřené na děti a zdravotně znevýhodněné osoby. Žeton pro jeden z nominovaných projektů vhodilo neuvěřitelných 2 871 697 zákazníků. Absolutním vítězem se stala organizace SŠ, ZŠ, MŠ pro sluchově postižené, Praha 5, pro kterou zejména v obchodech Tesco na Praze 5 hlasovalo 72 862 zákazníků. Kompletní výsledky najdete zde: https://itesco.cz/pomahame/list-of-projects/