Dětem z Dětského centra Domeček se bude lépe dýchat

Skupina společností NOSRETI ani v letošním roce nezapomněla na děti, které neměly ve svém životě tolik štěstí, a Dětskému centru Domeček v Ostravě (DC Domeček) předala finanční dar na koupi čističek vzduchu a ultrazvukových inhalátorů.

Společnosti NOSRETI spolu se svými zaměstnanci darovali dětem z DC Domeček téměř 100 tisíc korun, za které byly pořízeny čtyři čističky vzduchu a dva ultrazvukové inhalátory. Čističky umožní dětem v tomto zařízení dýchat i v Ostravě čistý vzduch a ultrazvukové inhalátory pak pomohou těm dětem, které již trpí respiračními onemocněními.
„S Domečkem spolupracujeme již řadu let a v letošním roce nás napadlo, že těmto malým dětem, ke kterým byl osud neobyčejně krutý, vylepšíme podmínky pro život přímo v dětském centru. Životní prostředí v Ostravě patří k těm nejhorším v republice, což sebou přináší řadu dýchacích obtíži a nejohroženější skupinou jsou právě děti,“ říká Aneta Kleiber Nosrätiová, zástupkyně koncernu NOSRETI Group. „Je skvělé, že se do této podpory každoročně zapojí i naši zaměstnanci a společně tak můžeme pomoct tam, kde je to třeba,“ dodává.
Dětské centrum Domeček, příspěvková organizace poskytuje komplexní zdravotní, výchovnou a sociální péči dětem ve věku od 0 do 3, případně do 6 let. V rámci péče o děti vyžadující okamžitou pomoc je poskytována péče dětem bez omezení věku. Jedná se o nestátní zdravotnické zařízení, jehož zřizovatelem je Statutární město Ostrava.
NOSRETI Group je označení pro skupinu společností vlastněných panem Jaroslavem Nosräti, podnikající v oblasti velkoobchodního prodeje chladící techniky, realit a vinařství. Jsou důvěryhodným partnerem nejen v oblasti podnikání, ale stejně důležitý je pro ně zodpovědný přístup ke společnosti i k životnímu prostředí.

(nm) tz